м. Житомир, вул. Покровська, 96

Будьте уважні і обережні – СНІД

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія – СНІД( синдром набутого імунодефіциту).

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

Чи потрібно людині, яка живе у сучасному світі, знати про ВІЛ і СНІД? Один мудрець сказав: “Якщо ти не знаєш ні себе, ні супротивника – ти програєш. Якщо ти знаєш тільки себе – можливо ти виграєш. Якщо знаєш і себе, і супротивника – перемога буде на твоєму боці”. Цим супротивником для людства є ВІЛ/СНІД: про нього потрібно знати все, щоб убезпечити себе і своїх близьких, а також допомогти тим, кого ще можна врятувати.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) констатує: понад 50 мільйонів жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, понад 20 мільйонів – вражені СНІДом, 16 мільйонів – померли… Кожного дня у світі інфікується 15 – 16 тисяч осіб, переважно молодого віку. Однак людство, як і багато років тому, не хоче всерйоз сприймати той факт, що ми живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.

Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки, що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. СНІД несе реальну смертельну загрозу людству. Це інфекційне захворювання здатне за 10 – 20 років поставити рід людський під загрозу вимирання.

Нагадаємо основні шляхи зараження ВІЛ-інфекцією:

  • статевий;
  • під час переливання донорської крові, зараженої вірусом імунодефіциту;
  • при використанні нестерильного медичного інструментарію (шприців, системи для переливання крові та ін.);
  • від ВІЛ-інфікованої або хворої на СНІД матері дитині до, під час або після пологів.

Доведено: вірус імунодефіциту не передається від хворого здоровому під час звичайних побутових контактів, через повітря або через навколишні предмети. Тому головне – не давати хворому підстави вважати, що ті, хто знаходяться поруч, його бояться.

Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів може бути як коротким – 4 – 5 тижнів, так і дуже довгим – декілька років. За цей період збудник СНІДу руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін усієї імунної системи людини.

На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше.

Хворі на СНІД потребують особливої уваги, дбайливого ставлення оточення, друзів і родичів. Таке ставлення вкрай необхідне, бо ці люди, через свій хворобливий стан, часто бувають пригніченими та відчувають різні страхи.

Співіснування з інфікованими на ВІЛ для багатьох людей стає випробуванням справжніх людських якостей, щирості материнських, подружніх та дружніх почуттів, фактично мірилом їхньої людяності.

Практичний психолог,
Шаргіна О.Б.