З 20 березня по 2 квітня 2023 року в Україні відзначається Всесвітній тиждень грошей (англ. GlobalMoney Week 2023 ), щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності, яка підкреслює важливість того, щоб молоді люди з раннього віку були фінансово обізнаними, поступово опановували навички, здобували знання, формували менталітет і поведінкові моделі.

Здобувачка освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Вікторія Пустовіт (група ФБ-21) підготувала розповідь про ТОП10 найдивніших грошей світу.

10-те місце очолює 5-ти лірова банкнота 1968 року, випущена банком Ізраїлю. Коли у 1952 році перший прем’єр-міністр Ізраїлю Давид Бен-Гуріон запропонував великому ученому-фізику Альберту Ейнштейну зайняти посаду Президента Ізраїлю, пропозицію Ейнштейн відхилив. Проте, коли Ізраїль почав випускати свою першу валюту – ліру на 5-ти номінальній банкноті, вирішили зобразити портрет Альберта Ейнштейна, що стало великим знаком пошани відомого ученого.

На 9-му місці розташована найбільша банкнота в світі. Ця купюра номіналом у 100000 песо має розмір 33 на 40,7 см і випущена урядом Філіппін у 1998 році до Дня святкування сторіччя незалежності від Іспанії.