Новини
Увага! Перехід на дистанційне навчання!
м. Житомир, вул. Покровська, 96

За свою багатовікову історію Україна пережила чимало драм і трагедій, але Голодомор став найжахливішою з них. Це була справжня війна проти українського народу –  це був геноцид.

28 листопада Україна і світ вшановують 87-ту річницю найжорстокішого злочину Cталінського режиму, вчиненого проти нашого народу, – Голодомору 1932 – 1933 років.

Протягом 1932 – 1933 років загинула чверть населення країни
Відбулося масове знищення українського селянства, яке зберігало свою самобутню культуру, мову і традиції. Мало місце і знищення української інтелігенції як розуму нації.

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.

Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.

Визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу законодавчо закріплено Законом України ,,Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.
В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору закликаємо всіх 28 листопада  о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Також заохочуємо із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Викладач історії,
Подкур В.О.