Відділення "Електрифікація та інформаційні системи" створене в 1993 році.

До складу циклової комісії спеціальності "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК" входять досвідчені викладачі:

Мельничук Веніамін

Мельничук Веніамін Володимирович – голова комісії, спеціаліст вищої категорії.

Новосилецький Юрій Леонідович

Новосилецький Юрій Леонідович – спеціаліст вищої категорії.

Логвінов Геннадій Степанович

Логвінов Геннадій Степанович – спеціаліст першої категорії.

Дурас Марія Володимирівна

Дурас Марія Володимирівна – спеціаліст другої категорії.

У 2004 році на базі відділення було відкрито ще одну спеціальність – "Обслуговування програмних систем та комплексів", яка забезпечує потреби народного господарства нашого регіону в техніках-програмістах.

Діяльність молодого та енергійного колективу циклової комісії спеціальності "Обслуговування програмних систем та комплексів" направлена на впровадження інноваційних технологій навчання, створення навчально-методичного забезпечення дисциплін. До складу комісії входять:

Можаровський Сергій Володимирович

Можаровський Сергій Володимирович – голова комісії, спеціаліст вищої категорії.

Лавріщев Олександр Олександрович

Лавріщев Олександр Олександрович – спеціаліст вищої категорії.

Устименко Ярослав Іванович

Устименко Ярослав Іванович – спеціаліст першої категорії.

Устименко Людмила Миколаївна

Устименко Людмила Миколаївна – спеціаліст першої категорії.

Габрійчук Наталя Ігорівна

Габрійчук Наталія Ігорівна – спеціаліст.

Студентами спеціальності "Обслуговування програмних систем та комплексів" було розроблено web-сторінку коледжу zhatk.zt.ua. Викладачі та студенти циклової комісії сьогодні надають допомогу щодо обслуговування та підтримки сайту.

Силами колективу відділення "Електрифікація та інформаційні системи" вдосконалено існуючу комп’ютерну мережу коледжу: вона стала об’єднаною, з'явився доступ до інформаційних ресурсів Internet.

Велика увага на відділенні приділяється розвитку творчих здібностей студентів. При лабораторіях "Основи електроніки", "Електропостачання". "Електричне освітлення", "Електропривод сільськогосподарських машин", "Автоматизація технологічних процесів", "Електротехнологія" діють гуртки технічної творчості, в яких студенти розвивають свої таланти, створюють нестандартне обладнання, забезпечують лабораторії новими навчальними стендами та макетами. Матеріальна база відділення значно поповнюється за рахунок технічних розробок студентів: протягом останніх трьох років випускники спеціальності "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК" підготували більше 20 різноманітних пристроїв, які використовуються для проведення лабораторних та практичних робіт.

Сьогодні на відділенні створені всі умови для отримання студентами необхідної теоретичної та практичної підготовки. З метою максимально можливого наближення лабораторій та аудиторій до сучасних виробничих умов та використання комп’ютерних технологій модернізовано п’ять лабораторій спеціальності "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК", обладнано чотири комп’ютерні аудиторії для підготовки фахівців спеціальності "Обслуговування програмних систем та комплексів".

Проект лабораторних стендів з основ електроніки та мікросхемотехніки, які підприємство "Електровимірювач" виготовляє серійно для навчальних закладів України, підготували фахівці циклової комісії "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК".

 

Випускники спеціальності 5.11010102 "Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК" можуть займати наступні посади:

 • інженера-електрика на правах головного енергетика сільськогосподарського підприємства і виробничого підприємства;
 • старшого техніка-електрика на правах інженера-електрика;
 • інспектора РЕМ;
 • диспетчера РЕМ;
 • електромонтера РЕМ;
 • інженера з охорони праці сільськогосподарського підприємства;
 • техніка-електрика сільськогосподарського підприємства.

 

Випускники спеціальності 5.05010101 "Обслуговування програмних систем та комплексів" можуть займати наступні посади:

 • системний адміністратор;
 • cпеціаліст з обслуговування баз даних;
 • технік-програміст;
 • технік обчислювального (інформаційно-обчислювального) центру;
 • інженер з обслуговування комп’ютерних мереж;
 • фахівець у галузі інформаційних технологій для вирішення питань пошуку, обробки, передачі та захисту інформації;
 • розробник Web-сайтів;
 • оператор обчислювальних машин.