15 березня відбулась екскурсія групи Е-32 на приватне підприємство «Мазіс» у місті Житомирі. Студенти під керівництвом викладачів кафедри електроенергетики, електротехніки та електромеханіки В.В. Мельничука та А.П. Забродського ознайомились із сучасним технологічним обладнанням для виробництва броньованих дверей та дорожніх знаків.

Приватне підприємство «Мазіс» існує на Житомирщині вже 20 років і постійно розвивається. Впроваджуються передові технології, а саме: станки з числовим програмним керуванням та обладнання з мікроконтролерним керуванням. Студенти отримали інформацію під час екскурсії, яку вони зможуть використати при курсовому та дипломному проектуванні. Керівництво приватного підприємства «Мазіс» висловило побажання продовжувати співпрацю з коледжем із проведення екскурсій та влаштування студентів для проходження виробничих практик.

Мельничук В. В., Забродсьий А. П.

З 12 березня по 16 березня 2018 року в Житомирському агротехнічному коледжі проводився тиждень обліково - економічних дисциплін.

Викладачами та студентами були підготовлені та проведені цікаві заходи: на високому рівні пройшов майстер – клас на тему «Розумна чистота», де викладачі Тржецяк О. Б., Соботницька К. Н. та Насінник І. І., розповіли, якої шкоди завдають синтетичні миючі засоби, запропонували власні екологічно чисті рецепти миючих засобів та обґрунтували економічну ефективність від використання саме власних миючих засобів;

Викладачами Дмуховською О. М. та Магнушевською Т. М. було проведено два позааудиторні заходи : конкурс «Пані економіка» для студентів ІІІ курсу економічного відділення та конкурс «Економічний ерудит» для студентів ІІ курсу;

Відкрите бінарне заняття з дисциплін «Маркетинг» та «Інформаційні системи та технології на підприємстві» на тему: «Процес товароруху та автоматизації його обліку» провели Ганузек Л. М. та Левченко О. Ф. у групі ЕК-31;

Викладачами Оліфір І. А. та Маєвською А. П. разом з провідними спеціалістами АБ «Укргазбанк» було проведено круглий стіл на тему: «Сучасні підходи до організації депозитно – кредитної політики банків» за участю студентів економічного відділення;

Визначено переможців в олімпіадах, які проводились серед студентів ІІ курсу економічного відділення: з дисципліни «Статистика», (під керівництвом викладача Дмуховської О. М.) - І місце – Волківська А., група Фб -21, ІІ місце – Сидоренко Т., група ОП-21, ІІІ місце – Корнійчук В, група ОП-21, Шерстобоєва А., група ЕМ-21, та з дисципліни «Бухгалтерський облік», (під керівництвом викладача Соботницької К. Н. І місце - Шерстобоєва А., група ЕМ-21 , ІІ місце Романюк Т., група ЕМ-21, ІІІ місце Сорока І., група ФБ -21.

16 березня відбулося засідання циклової комісії обліково-економічних дисциплін з підведення підсумків тижня циклової комісії.

Голова ЦК Магнушевська Т. М.

Знайомтесь: Владислава Корнійчук, студентка ІІ курсу економічного відділення, староста групи ОП-21, стримана, скромна, поміркована дівчина. Успішно навчається, активна у громадському житті, займається спортом, учасниця художньої самодіяльності, зі шкільних років улюблений предмет – математика. Дівчина вважає, що економічна освіта - це саме те, чим вона хоче займатися, хоча на даний час має ще чимало мрій і бажань. Власне, у них в групі з 23 студентів – переважна більшість дівчата і Владислава подає гарний приклад, як можна цікаво й активно проводити своє студентське дозвілля, кругом встигати і жити на позитиві.

Чому саме Житомирський агротехнічний коледж – з вибором довго не роздумувала, адже тут свого часу навчався брат, у якого залишилися приємні спогади про навчальний заклад. Привабив він і Владиславу, до того ж знала, що у коледжі хороша спортивна база. І як спортивній дівчині, а вона ще зі школи полюбляє займатися настільним тенісом, то це їй дуже імпонувало та зіграло свою вирішальну роль.

До речі, у с.Глибочиця, звідки родом дівчина – досить солідна тенісна школа, там діє одна з кращих жіночих команд тенісистів у Житомирській області. І як ви вже здогадалися - Владислава Корнійчук була серед її учасниць, ще з шостого класу щодня приходила на тренування, досить стрімко й наполегливо набувала навичок, відпрацьовувала реакцію, координацію рухів, загартовувала витримку. І результат не забарився.

Влада неодноразово брала участь як у обласних, так і Всеукраїнських змаганнях, стала чемпіонкою серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, побувала у різних містах України – Ковелі, Львові, Умані. З часом набувала головних критеріїв – не перенапружуватися під час гри, вміти контролювати свої емоції, бути настирливою. Втім, щодо емоцій – то Владислава Корнійчук сприймає їх по-особливому, намагається до останнього тримати «в кулачку». Скажімо, про свою перемогу вона не любить говорити заздалегідь або ж по телефону. Для дівчини важливо – відчути справжні емоції святкування перемоги при зустрічі з рідними, друзями, колегами. Це захоплює, додає драйву та спонукає до нових звершень і перемог.

У свій час у дівчини були різні захоплення – вона вишивала бісером, в’язала серветки, навіть малювала портрети своїх рідних та дарувала їх на день народження. І перший портрет особливо запам’ятався - це була мама у мрійливій задумі, тоді вчителька навіть похвалила дівчину за неабияку схожість з оригіналом. Власне, вона завжди знаходила собі якесь заняття, аби бути при ділі, не нудьгувати, не сидіти склавши руки. У свій час навіть займалася науково-краєзнавчою роботою та багато часу проводила в обласному архіві. Затим доля привела її до ансамблю «Чарівність», де вона і зараз виступає з концертами. Пізніше з’явилося бажання займатися різними видами спорту – пробувала грати у волейбол, займалася легкою атлетикою і лише настільний теніс захопив дівчину сповна та не дає їй жодних роздумів для сумнівів чи вагань.

Владислава Корнійчук намагається постійно бути в русі, знаходити заняття для душі, адже переконана, що це додає гарного настрою й звільняє від поганих думок. І тоді хочеться жити на повну, обійняти весь світ, мріяти про щось хороше і позитивне та перемагати…

Галина Маркова

Викладачки Житомирського агротехнічного коледжу 12 березня влаштували майстер клас «Розумна чистота», у якому розповіли, якими екологічними і дешевими аналогами можна замінити шкідливу магазинну побутову хімію.

Викладачі: хімії - Інна Насінник, економічної теорії - Олена Тржецяк та бухгалтерського обліку - Катерина Соботницька вдосконалили старовинні екологічні рецепти та прорахували їх вартість.

Запропоновані альтернативні домашні рецепти, за їх словами, абсолютно нешкідливі та не забруднюють навколишнє середовище, виготовляються зі звичайних продуктів і речовин, які є в кожному будинку і недорого коштують.

Одним з найнебезпечніших видів побутової хімії, за словами викладачок, є засоби для миття посуду. Вони не особливо токсичні, але постійно, по декілька разів на день потрапляють в їжу, бо важко відмиваються при митті посуду, навіть якщо посуд декілька разів омивається проточною водою. Щоб змити «хімію», посуд потрібно ополіскувати десятки разів. Замінити його можна домашнім засобом за 12 грн 75 коп. (за умови використання тари повторно), ось рецепт:

 • Мило господарське – 1 шматок,
 • Сода харчова- 250 гр.,
 • Вода – 2 склянки,
 • Гліцерин – 2 ст. ложки,
 • Ароматичне масло – за бажанням ( 10 – 15 крапель).
 • Спосіб приготування:

  Мило натерти на дрібній тертці, додати 1 склянку води, збити. Додати ще склянку води і поступово в розчин додати соду та гліцерин, ароматичне масло. Ще раз збити - і засіб готовий. За консистенцією буде ближче до пасти.

  До вказаного складу можна добавити гірчицю або заварну використану каву. Таким чином ми маємо три рецепти засобу для миття посуду.

  Другим за шкідливістю є освіжував повітря, адже аерозолі викликають не лише алергічні реакції, а й головний біль, сухість в горлі та кашель. А замінити його можна абсолютно нетоксичним засобом, його склад: шкірка цитрусових, вода, горілка та пляшка – розпилювач.

  Спосіб приготування:

  Шкірку від цитрусових помішаємо в скляну банку і заливаємо 200 мл горілки. Закриваємо кришкою і настоюємо 3 дні. Зливаємо в пляшку – розпилювач, додаємо 100 мл води, збовтуємо. Можна розпилювати.

  Ще з кількома корисними рецептами, які коштуватимуть не більше 30 грн, можна ознайомитись на фото:

  За повідомленням "Житомир info."