З давніх-давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, наш народ відзначає найважливіше своє свято - день працівників сільського господарства. І це не дивно, адже саме на українській землі тисячі років тому нашими предками було створено найдавнішу хліборобську культуру, яка щедро заколосилася просторими хлібними нивами. І з тієї пори за Україною навіки закріпилася слава світової житниці.

Студентська молодь Житомирського агротехнічного коледжу теж має безпосереднє відношення до цього свята, адже - це майбутні фахівці різних сфер сільського господарства. А також наші викладачі та майстри виробничого навчання, усі працівники - це ті люди, які покликані своїм розумом, серцем і душею прикріплювати любов до обраної професії, давати необхідні знання, вміння, навики.

Власне, усіх бажаючих побувати на нашому святі не зміг вмістити навіть наш просторий актовий зал. І це не дивно, адже щороку збільшується попит на здобуття спеціальностей агропромислового комплексу. Відповідно й настрій був по-справжньому святковим, піднесеним, уже за традицією у фойє коледжу зустрічав усіх духовий оркестр, не обійшлося й без численних вітань та нагород – як за багаторічну сумлінну працю так і успішне навчання. Наші студенти сповна на це заслуговують, адже вони зробили свідомий вибір – обрали хліборобську, батьківську професію.

З вітальним словом до присутніх щиро й натхненно звернувся директор коледжу, кандидат економічних наук, відомий в області господарник Микола Михайлович Тимошенко. Він, зокрема. сказав: «Це свято, коли ми віддаємо данину пошани людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі і годувати країну. Наш край завжди славився своїми чорноземами і людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб. І саме ми робимо наш коровай більш пишнішим і заможнішим, вселяємо віру в завтрашній день. Нинішнього року трудівники села, керівники та фахівці господарств, сільськогосподарських організацій, переробних комплексів, фермери доклали немало зусиль для того, щоб закріпити позитивні зміни в розвитку сільськогосподарського виробництва – наша область посіла п’яте місце в державі за показниками ВВП. І це додає впевненості, що найближчим часом, орієнтуючись на сучасні запити та інноваційні технології, ми зможемо підготувати гідну зміну молодих українських аграріїв. Отож, господарям матінки-землі, мудрим, самовідданим, невтомним трудівникам, хто розумом і руками, серцем і душею з великою любов’ю до землі-годувальниці щодня долучається до високого творення, забезпечення добробуту держави – найкращі вітання і вдячність. Хвала невтомним рукам, незламній вірі у те, що Україна завжди була і залишається для свого народу щедрою, багатою, благословенною житницею».

До наших урочистостей долучилися і гості – заступник голови обласної профспілкової організації АПК Надія Михайлівна Гаврилюк та гість із сусідньої Білорусі – голова обласного комітету профспілки АПК Гомельської області Микола Іванович Садченко. Разом із щирими привітаннями, врученням грамот і пам’ятних сувенірів - досягнуто також домовленості щодо відродження пісенного фестивалю між нашими областями «Співай, моє Полісся». Звісно, це було б здорово і про призові місця ми вже зараз можемо мріяти, адже у нашому коледжі впродовж багатьох років діють і на досить високому рівні виступають учасники художньої самодіяльності. Власне тут, на святі, вони продемонстрували свою майстерність та викликали шквал схвальних оплесків та масу приємних емоцій – це і духовий оркестр, виступи солістів, вокальні ансамблі та звісно ж – наш народний аматорський студентський хор «Чарівність». Їхні виступи, без перебільшення, стають окрасою будь-яких заходів та фестивалів.

Безумовно, сьогодні нелегко працювати на землі. Але лише завдяки наполегливій праці хліборобів та умілому господарюванню полиці наших магазинів все більше і більше наповнюються високоякісними українськими продуктами, а в кожній оселі є і хліб, і до хліба. Через те й говорять: як вродить жито, то будемо жити. І сьогодні ми вклоняємося цим мужнім людям з золотими руками – трударям, хліборобам, господарям, що доторкнулися своєю працею до прадавньої святині – до землі-годувальниці. Хай щасливою буде доля хліборобська, доля справжніх господарів на щедрій українській землі.

Зі святом Вас, натхненні й працелюбні «коледжани»!

Галина Маркова

03 та 13 листопада 2017 року викладачами кафедри "Агроінженерія", Руденком В.Г., Веремій Т.Б., Кочубеєм В.О. проведено два практичних заняття в умовах реального виробництва на ПрАТ «Біомедскло». Заняття були проведені у групах ЕРМ-31, Аі-34, ЕРМ-42 денної та Аі-23 заочної форми навчання. Такий вид занять забезпечує якісне здійснення навчального процесу на відділенні.

ПрАТ "Біомедскло" одне з підприємств міста, що розвивається. Єдине в Україні підприємство-виробник видувного склопосуду із нейтрального боросилікатного скла для задоволення потреб біологічної, медичної, зооветеринарної, хімічної та консервної промисловостей України.

Якість технологічного процесу виготовлення скловиробів на підприємстві закладається ще на стадії вхідного контролю сировини в цеху шихтоприготування, де встановлені та експлуатуються комп'ютеризовані технологічні лінії з високопродуктивною технікою та обладнанням.

Скло, що виготовлене на даному підприємстві характеризується термічною стійкістю, механічною міцністю та хімічною нейтральністю. Речовини в склопосуді з нейтрального скла зберігаються значно довше, ніж в простому тарному склі або поліетиленовій плівці. Тому продукція підприємства користується попитом не тільки в Україні, а й в країнах близького і дального зарубіжжя.

Головний інженер та головний технолог підприємства показали будову і роботу інженерних конструкцій (вузлів, механізмів та агегатів) для виробництва скла. Вони звернули увагу студентів на раціональному використані і утилізації скла населенням України.

Довідка: в країнах ЄС повторно перебляється 80% скляної тари, що була у використанні, а в Україні тільки 20%. Де решта - питання лишається відкритим?

Т.Б.Веремій, куратор групи ЕРМ-31

В.Г.Руденко, куратор групи Аі-34

Вже стало доброю традицією для студентів відділення «Агроінженерія» щоосені брати участь у роботі виставки ІнтерАГРО. Цей рік теж не був винятком. 02 листопада 2017 року вкотре студенти груп Аі-24, Аі-34, Аі-44, ЕРМ-42 та викладачі відділення відвідали виствку ІнтерАГРО-2017. На виставці були представлені останні здобутки та інновації світового і вітчизняного машинобудування для аграрного сектору економіки, сільськогосподарське обладнання для ремонту і технічного сервісу, запчастини, технології точного землеробства, обладнання і технології для рослинництва, агрохімія. Новинкою цього року, крім сільськогосподарської техніки, стала презентація найвідоміших світових виробників легкових автомобілів таких марок: Mercedes-Benz, Volskwagen, Reno, Kia, Huyndai, Scania. Кожний студент мав змогу познайомитись з автомобільним рядом.

Під керівництвом викладачів Шмалюка М.І. та Рябчука О.П. студенти взяли участь у роботі семінару "День молодого спеціаліста", що проводився в рамках виставки представниками ДУ НМЦ «Агроосвіта». Приємною несподіванкою стала зустріч з випускниками відділення Воронцовим Олександром, Каленчуком Іваном, що працюють за спеціальністю на підприємствах-дилерах сільськогосподарської техніки.

«Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо нема руху вперед, то неминуче починається відставання»
В. О. Сухомлинський

Сучасній молоді для успішного оволодівання обраною професією необхідний високий рівень загальноосвітньої підготовки, лідерські якості, відповідність сучасним вимогам. Над досягненням саме цієї мети і працюють викладачі циклової комісії загальноосвітніх дисциплін.

Хорошою традицією в нашому коледжі є проведення тижня циклової комісії. Не виключенням є і цей навчальний рік. З 30 жовтня по 03 листопада в Житомирському агротехнічному коледжі проводився вже традиційний тиждень комісії загальноосвітніх дисциплін.

Викладачами та студентами були підготовлені та проведені цікаві заходи:

- позааудиторний захід на тему: «Математичний калейдоскоп», групи П-22, ОП-21, Ф-21 викладача: Бондарчук Т.І. розкрил цікаві факти з математики, зокрема з числами, а також маловідомі факти із життя вчених математиків.

- позааудиторний захід на тему: «Математична пекельня кухня», групи БЦІ-23, А-21, викладачів: Трофімчук О.Л., Хлуп`янець І.В. розкрили що в народі кухнею прийнято називати не тільки місце для приготування їжі. Це місце, де розробляються рецепти проектів, а саме: архітектурних, конструкторських, математичних, фізичних. Фантазували, творили свої кулінарні шедеври червона та синя команди. Перемогла синя команда.

- інтегроване заняття гуртків (біологія + інформатика) по темі: «Сучасні погляди на виникнення життя на Землі. Космічна біологія.» групи Ф-31б, БЦІ-23 викладачів: Максимова Т.М., Головач О.П. показало, що в нашому житті існує багатогранність сучасних поглядів на виникнення життя на Землі, а також дозволило познайомити оточуючих с таким сучасним витком знань як космічна біологія.

- засідання гуртка на тему: «Розв’язування компетентнісних задач з інформатики» групи Ф-21, Ф-31Б викладача Головач О.П. мало на меті показати роботи студентів в різних офісних програмах, які вони будуть використовувати в своїй професійній діяльності.

- інтегроване заняття гуртків(математика + історія України) «Історичні баталії трьох титанів математичної думки» групи Аі-11, Аі-12, Аі-13 викладачів Шкатула Г.Д., Подкур В.О. дало змогу студентам ознайомитися з культурно-історичною цінністю математики, розширити кругозір.

- інтегрований майстер-клас з дисциплін біологія та математична логіка на тему: «Формування гендерних логічних зв’язків в людському мозку» викладачів: Романюк А.А., Пустовіт Л.В. це ознайомлення з окремими питаннями курсу біології та математичної логіки, через низку інформаційних повідомлень та практичних тестів, розвиток логічного мислення, аналітичного підходу до життєвих ситуацій і вміння застосовувати отриманні знання у нестандартних випадках.

- інтегрований майстер-клас з дисциплін фізика, хімія, екологія на тему: «Формування інформаційно - комунікативних компетенцій та стійкого інтересу студентів до навчання на прикладі вивчення теми «Глобальні екологічні проблеми людства»» викладачів: Насінник І.І., Журавель С.С., Шафарчук С.П. розкрил енергетичну, сировинну та екологічну проблему з використанням інтерактивних та практичних досліджень

- інтегроване заняття гуртків (фізика + фізичне виховання) «Пізнай самого себе» групи Аі-11, Аі-12 викладачів Гаврилюк В., Кравчук А.В. розповіли про взаємозв’язок фізичного виховання та фізики та розкрили розуміння біофізичних функцій організму для фізичного розвитку збереження здоров’я.

Отже, проведення предметних тижнів сьогодні є однією з форм урізноманітнення роботи в навчальному закладі. Проведенню тижня загальноосвітніх дисциплін передувала велика підготовча діяльність протягом тривалого часу. Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності викладачів і студентів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку студентів.

Провідна роль в організації тижня належала викладачам, але його особливістю було широке залучення студенів різних груп коледжу.

Тиждень загальноосвітніх дисциплін – це час тісної співпраці викладача та студента. І кожен день був особливим, яскравим, незабутнім. Предметні тижні приносять незабутні враження викладачам і студентам, які брали безпосередню участь у заходах. Різноманітні заходи викликають зацікавленість, а також заохочують до вивчення дисциплін загальноосвітнього циклу.

О 14:30 в ауд.311 відбулось засідання циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, на якому були підведені підсумки проведеного тижня.

Шановні студенти – учасники тижня циклової комісії загально освітніх дисциплін, ми, викладачі циклової комісії, щиро вдячні Вам за активну участь у підготовці та проведенні всіх заходів нашого предметного тижня, а також за те, що зерно науки і знання проростає на благодатному ґрунті!

О.П.Головач,
голова циклової комісії