Відомо, науково-дослідна робота студентів є невід’ємною частиною навчального процесу, вона стимулює активну наукову працю студентів у процесі навчання і оволодівання спеціальністю, оскільки елементи наукових досліджень мають місце в усіх формах навчального процесу: лекційних курсах, на семінарських, лабораторних та практичних заняттях, при написанні та оформленні рефератів, курсових і дипломних робіт.

У відповідності до Положення про організацію науково-дослідної роботи, 18 травня 2017 р. у Житомирському агротехнічному коледжі уже вп’яте відбувся конкурс «На кращу наукову роботу». Конкурс проводився у два тури: відбірковий (на рівні циклових комісій) та заключний (на рівні коледжу).

Для проведення конкурсу у коледжі була створена конкурсна комісія, під головуванням заступника директора коледжу з навчальної роботи – Веремій Л.П. У конкурсі взяли участь 10 студентів-конкурсантів (переможців відбіркового туру), представників циклових комісій коледжу. Членами конкурсної комісії було здійснено перевірку конкурсних робіт, у відповідності до «Критеріїв оцінки конкурсних робіт».

Під час проведення конкурсу, студенти-учасники презентували свої наукові роботи. Узагальнивши результати змісту науково-дослідних робіт, а також виступів конкурсантів, були виставлені бали і визначені переможці конкурсу. Члени конкурсної комісії І місце віддали студентці – Кушим Юлії (група Ек-21), науковий керівник Проценюк Н.А., тема наукової роботи «Проблеми та перспективи пасажирського транспорту у Житомирі»; ІІ місце - Сладю Андрію (студенту групи Е-32), науковий керівник Дурас М.В., тема роботи «Аналіз вітроенергетичних ресурсів та доцільність побудови малої ВЕС на базі Житомирського агротехнічного коледжу»; ІІІ місце – Яненко Тамілі (студентці групи ВП-42), науковий керівник – доцент, кандидат сільськогосподарських наук, Євтушок І.М., тема роботи «Продуктивність картоплі сорту «Слов’янка» залежно від норм та видів добрив в умовах дослідного господарства ЖАТК».

Отож, вітаємо переможців та учасників конкурсу «На кращу студентську наукову роботу»: Ісаєва А. (гр. П-41), Панасюк К. (гр. А-21Б), Сака Т. (гр. П-21), Гаращук К. (гр. Ек-31бк), Павловську М. (гр. В-41), Шимка П. (гр. Е-31), Левчука В. (ЕРМ-21) та бажаємо нових науково-творчих досягнень, а переможцям конкурсу представляти навчальний заклад на студентських обласних та республіканських науково-теоретичних конференціях.

І.М.Можарівська,
методист коледжу

Житомирський агротехнічний коледж разом із підприємствами Житомира, вищими навчальними закладами, коледжами, профтехучилищами, центром зайнятості, кадровими агенціями та жителями міста й області став учасником масштабного форуму роботодавців та ярмарку вакансій, що проходив на вулиці Михайлівській.

Організатором цього форуму виступила міська влада, зокрема департамент економічного розвитку Житомирської міської ради. Основна мета ярмарку та форуму - налагодження тісної співпраці та ділових контактів з учасниками, відкриття нових перспектив для реалізації спільних проектів. Спочатку у сесійній залі Житомирської міської ради учасники форуму обговорили проблеми трудової міграції Житомира, намагалися знайти шляхи їх вирішення. Наш навчальний заклад на зібранні презентував завідувач навчально-виробничої практики Рубанець Д.О., який не лише розповів про освітні та наукові досягнення коледжу й можливості випускників, а також закликав учасників форуму до співпраці.

Зацікавлені організації та компанії, науковці, роботодавці, керівники вищих навчальних закладів обговорили ряд питань, зокрема, працівників/підприємців нового покоління та проблеми кадрового забезпечення, якість освіти і проблеми сучасного роботодавця в професійних кадрах, сучасний стан ринку праці в Житомирі та багато іншого.

На вулиці Михайлівській учасники форуму презентували свої навчальні заклади та умови вступу, представили стенди й роздаткові рекламні матеріали для агітації школярів-випускників. Будівельні матеріали, взуття, засоби для тварин, передові технічні розробки, наукові і літературні видання, вироби ручної роботи, мед і українські страви, випічка, а також саджанці зелені, розсада, насіння і навіть військова техніка – все це та багато іншого можна було побачити на ярмарку вакансій в Житомирі.

Відвідувачів консультували фахівці Центру зайнятості, кадрових агенцій та співробітники підприємств, фірм, продукція яких користується популярністю серед житомирян. Запрошували на роботу до себе прикордонники та десантники.

Загалом ярмарок вакансій був спрямований на популяризацію професій, яких потребує сучасний ринок праці, а також - ознайомлення студентів та випускників шкіл Житомира із навчальними закладами міста та провідними підприємствами Житомирщини.

Д.О.Рубанець,
завідувач навчально-виробничої практики

У Житомирі відбувся обласний етап Всеукраїнського фестивалю художньої творчості серед колективів вищих аграрних навчальних закладів області «Софіївські зорі - 2017», організаторами якого другий рік поспіль був Житомирський агротехнічний коледж. Цьогоріч фестиваль проходив на великій сцені улюбленого місця житомирян - вулиці Михайлівській та був більш охоплюючим і масштабнішим. Адже, окрім уболівальників, до святкового дійства долучалися й звичайні перехожі, гості міста, що теж залюбки могли послухати та насолодитися естрадними піснями, хореографією, інструментальною музикою.

У фестивалі брали участь студенти із шести навчальних аграрних закладів – Житомирського агротехнічного коледжу, технікуму землевпорядкування та будівельного коледжу ЖНАЕУ, Новочорторийського державного аграрного технікуму, Верхівнянської філії Житомирського агротехнічного коледжу, Житомирського національного агротехнічного університету. Цього разу було представлено більше 40 художніх номерів у різних жанрах і номінаціях. Отож упродовж кількох годин, допоки глядачі відпочивали, журі було над чим попрацювати та посперечатися. Адже у них досить важлива і відповідальна місія – нічого не пропустити, визначити кращих та обрати переможців.

Відразу скажемо, Житомирський агротехнічний коледж був, як завжди, на висоті, адже художній самодіяльності тут приділяється особлива увага. І чи то зірки так склалися, а чи фортуна допомогла, але наш навчальний заклад представив аматорське мистецтво досить солідно, з найкращими підсумковими результатами. Та й погода цьому усіляко сприяла – куди й поділися обіцяні прогнозами хмари та дощ. Відтак цієї весни на мистецькому святі наші «коледжани» справді подарували усім присутнім чимало позитиву, приємних емоцій та піднесеного настрою.

Отож, дружно й щиро привітаємо переможців. А розпочати хочеться із окраси нашого коледжу - народного вокального ансамблю «Чарівність», які вибороли третє місце на фестивалі. Вони справді зачарували та підкорили глядачів своїм виконанням та отримали чимало схвальних відгуків та щирих оплесків. Затим для коледжу була здобута блискуча перемога – перше місце у інструменталістів – народного духового оркестру ім.І.Мазуренка (загальна кількість учасників – 23 музиканти-аматори, серед яких чимало студентів). Також досить яскраво і професійно виступили і відразу заявили про себе та потрапили у поле зору журі новачки хореографії – танцювально-спортивний колектив коледжу, який упродовж всього виступу супроводжувався оплесками та запалював неймовірною енергетикою, вони посіли третє місце.

І зрештою – наші «соловейки». У номінації «соліст-вокаліст» на другу сходинку піднявся молодий та запальний Артем Остапчук зі своєю знаковою піснею «Мамо, я закохався» (гр. Е-42, відділення «Електрифікація та інформаційні системи»). А ось перше місце вибороли відразу двоє учасників - ніжна та зваблива Наталя Шевчук (студентка гр. Г-22, відділення «Будівництво та цивільна інженерія») та фаворит коледжу Олександр Випорхонюк, наш випускник. До речі, глядачі дуже люблять цих виконавців, адже вони справді натхненні й талановиті. І свідченням цьому є перші фото-селфі та автографи, які артисти роздавали у ході проведення фестивалю своїм прихильникам. Зокрема, такий автограф ми маємо й від Олександра Випорхонюка. Залишається побажати - аби сцена й надалі тримала вас у своїх чарівних обіймах і дарувала тепло, насолоду та визнання. Запалюйте й підкорюйте своїм талантом серця людей та яскраво сяйте на пісенному небосхилі. З перемогою вас, «зоряни»!

К.В.Базилівська,
культорганізатор

На теренах нашої області уже впродовж кількох років діє українсько-чеська фірма «Фертус», яка має величезний досвід та досить позитивно зарекомендувала себе на вітчизняному ринку. Насамперед - щодо інноваційності, сучасності та новітніх технологій шиномонтажних робіт. Відтак ми, довго не роздумуючи, вирішили не лише закупити у них обладнання, а й провели «майстер-клас» по роботі на цьому обладнанні. На території Житомирського агротехнічного коледжу відкрили шиномонтажний цех, де поряд з досвідченими майстрами будуть проходити навчальну практику і наші студенти. Дуже вигідний крок і на часі, адже матеріально-технічна база є важливою і необхідною, студенти зможуть не лише перейняти «ази професійності» із спеціальностей «Агроінженерія» та «Експлуатація і ремонт машин та обладнання у агропромисловому виробництві», а й у майбутньому відкрити свою власну справу.

Таким чином - це один із структурних підрозділів навчально-виробничої майстерні у нашому коледжі, аби здійснювати технічне забезпечення шиномонтажних робіт, причому як легкових так і вантажних автомобілів. Зазначимо, що для усіх бажаючих – власників автотранспортних засобів ми будемо також надавати платні послуги, проте за значно нижчими розцінками. Отож, якщо вам потрібно поміняти зимові шини на літні або навпаки, здійснити вулканізацію камер, балансування коліс – до ваших послуг шиномонтажний цех нашого коледжу. Ми працюємо швидко, професійно та якісно. Телефони для довідок: 067-302-18-77; 097-250-95-03.

О.Д.Сергійчук,
завідувач навчальної лабораторії