30 жовтня 2019 року потужною делегацією відділення "Агроінженерія" на чолі із завідувачем відділення Руденком Віталієм Григоровичем та викладачами Добранським Сергієм Станіславовичем, Герасимчуком Дмитром Васильовичем, Кочубеєм Володимиром Онисимовичем відвідано виставку «Агро Комплекс 2019», яка проходила в Міжнародному Виставковому Центрі м. Київ. В рамках заходів, що проводились на виставці, студенти та їх наставники взяли участь в презентації ефективних рішеннь для аграрного бізнесу та комплексу передових технологій для підвищення конкурентоспроможності виробництва відповідно до світових викликів та глобальних змін в аграрному виробництві.

24.10.2019 року відбулася чергова зустріч представників великого фермерського господарства Німеччини «Ріккен» з адміністрацією та студентами коледжу. На зустрічі німецькі гості поділилися враженнями про студентів коледжу, які цього літа проходили практику на фермі «Ріккен». В цілому, студенти проявили себе кваліфікованими спеціалістами, сумлінно виконували запропоновані роботи, відзначалися дисциплінованістю та зацікавленістю в результатах практики.

І сподівання їх не підвели. Винагородою стала достойна оплата праці та повага німецьких фермерів до студентів коледжу. Студентам, які найкраще себе проявили, було запропоновано на наступний рік не тільки приїхати на роботу до господарства, а і очолити бригади інших практикантів та вже з ними поділитися своїм досвідом.

У свою чергу зарубіжні гості презентували програму практичних стажувань на фермерському господарстві Німеччини «Ріккен», де теж можна отримати хороший досвід, поглибити знання та отримати достойну винагороду за працю. Заробіток студента залежать від нього самого, його мотивації, працездатності, дисциплінованості та культури поведінки.

Фермерське господарство «Ріккен» - це потужний агровиробник в Східній Німеччині з площею землі 10000 га., на його полях вирощуються різноманітні сільськогосподарські культури: полуниця, малина, спаржа, огірки, картопля та багато іншого. Такі обсяги передбачають не тільки збір урожаю, а і роботи по сортуванню, прийому та зважуванні продукції, можливі різноманітні роботи по зачистці поля від систем зрошування. Певні преференції чекають на тих, хто має посвідчення водія на керування трактором і навички з роботою сільськогосподарської техніки – це дасть можливість попрацювати на сучасній техніці.

Тепер щодо умов праці та проживання. Робочий день залежить від погоди та інтенсивності дозрівання врожаю на полі. У середньому він триває 8 робочих годин на день та однією годиною перерви на обід і шість днів на тиждень. В пікові періоди, тобто перед святами або в час максимального дозрівання – робочий день може тривати і довше. Студенти забезпечені 3-разовим харчуванням та підвозом на роботу і з роботи.

Проживають студенти на території підприємства, житлом забезпечує роботодавець. Здебільшого це кімнати на 2 особи, де є усі необхідні умови та зручності. Вартість проживання та харчування складає до 20 євро на добу та вираховується із зарплати.

У вільний час студенти мають можливість відвідати цікавинки Берліну, Лейпцігу чи інших міст Німеччини, або влаштувати пікнік на березі Бішдорфського озера.

Д.О.Рубанець,

завідувач навчально-виробничої практики

24 жовтня відбувся футбольний турнір на Кубок «Автомобіліст Полісся». Турнір традиційно проходить з 2008 року та присвячений Дню «Автомобіліста та дорожника».

Організаторами турніру виступили автошкола «Корбутівка» та кафедри фізичного виховання ДУ "Житомирська політехніка" та Житомирського агротехнічного коледжу.

Цьогоріч змагання проходили на стадіоні Житомирського агротехнічного коледжу. В них прийняли участь 6 команд: дві збірні ДУ "Житомирська політехніка", дві команди Житомирського автомобільно-дорожнього коледжу НТУ та дві команди викладачів та студентів Агротехнічного коледжу.

У фіналі зустрілися команди "Житомирська політехніка-1" та викладачів Агротехнічного коледжу. У запеклій боротьбі з мінімальним рахунком 1 : 0 перемогла команда викладачів Агротехнічного коледжу. Третє місце зайняла команда студентів Агротехнічного коледжу.

Щиро вітаємо! Кубок НАШ!!!! ПОДАЛЬШИХ ПЕРЕМОГ!!!!!!

У Житомирському агротехнічному коледжі відбулася зустріч адміністрації та студентів ІІІ курсів відділень «Агрономія» і «Агроінженерія» з представниками асоціації фермерів федеральної землі Гессен (Німеччина). Серед учасників – її голова Петер Георгян та власники провідних підприємств цієї асоціації Петер Ліпп і Франк Райтс.

Директор ЖАТК Тимошенко М.М. представив наш навчальний заклад, який має уже свою 90-річну історію та у рейтингу перебуває серед кращих аграрних вузів України, розповів про основні напрямки навчального процесу сільськогосподарської галузі, спеціальності, яких у нас навчають, спортивно-оздоровчу роботу. Також окреслив можливості та перспективи матеріально-технічної бази коледжу, подальшої євроінтеграції в освітньому процесі. У сучасних умовах студенти мають можливість поєднувати навчання з практикою - вони працюють на дослідному полі, доглядають за садом, проводять відкриті заняття на колекційному розсаднику. Власне, впродовж усього періоду навчання наполегливо вивчають та удосконалюють агрономічне «ремесло».

У свою чергу зарубіжні гості презентували програму практичних стажувань за кордоном, де теж можна отримати хороший досвід за своєю спеціальністю – агрономія. Відразу скажемо, запропонована програма досить насичена та розрахована на 10-12 тижнів, тобто – до трьох місяців. Нарахування зарплати студентам можливе за двома системами: погодинна за умови виконання норми збору овочів чи ягідних культур, або акордна система, яка передбачає оплату за кілограм зібраної продукції. Заробіток студента, як запевняють роботодавці, залежать від нього самого, його мотивації, працездатності, дисциплінованості та культури поведінки.

Основне завдання – це збір з полів сільськогосподарських культур, які вирощуються в Німеччині: спаржа, полуниця, цукровий буряк тощо. Також можливі різноманітні роботи по зачистці поля від систем зрошування або ж робота на прийомі та зважуванні продукції – що теж не так складно. Певні преференції чекають на тих, хто має посвідчення водія на керування трактором і навички з роботою сільськогосподарської техніки – це дасть можливість попрацювати за однією з робітничих спеціальностей.

Тепер щодо умов праці та проживання. Робочий день залежить від погоди та інтенсивності дозрівання врожаю на полі. У середньому він триває 8 робочих годин на день та однією годиною перерви на обід і шість днів на тиждень. В пікові періоди, тобто перед святами або в час максимального дозрівання – робочий день може тривати і довше. Студенти забезпечені 3-разовим харчуванням та підвозом на роботу і з роботи.

Проживають студенти на території підприємства або поряд з ним, житлом забезпечує роботодавець. Здебільшого це кімнати на 4-6 осіб, де є усі необхідні умови та зручності. Вартість проживання складає до 10 євро на добу та вираховується із зарплати. До речі, великим плюсом буде знання розмовної німецької мови - це дасть можливість більш ширшої комунікації з фермером, бригадиром та здійсненні екскурсій чи прогулянок.

Відгуки про ці фермерські господарства досить непогані. Наразі, щоби з гарними враженнями залишилися і наші гості, їх у фітобудинку коледжу студенти відділення «Агрономія» пригостили медом та трав’яними чаями власного виготовлення, чим досить потішили та розрадили іноземних фермерів. Отож, домовленості досягнуто, є сподівання, що ця співпраця надовго й всерйоз. Відтак, на працьовитих та витривалих студентів коледжу, які знають, що таке робота в полі і не бояться фізичного навантаження, чекають на практичному стажуванні у Німеччині.

Інеса Лазаренко, куратор проекту,

Галина Маркова, влас.кор.,

В’ячеслав Мурашевський (фото)