У Житомирському агротехнічному коледжі запроваджено дистанційне навчання. Директор навчального закладу Тимошенко М.М., зокрема, зазначив, що дистанційна форма навчання у більшій мірі, ніж традиційна, потребує від студента зібраності, самодисципліни та відповідальності. А в період коронавірусу - це хороший привід почати робити те, що давно потрібно було зробити. Бо так звані «карантини» останнім часом трапляються мало не щороку, де час від часу студентам оголошують вимушені канікули.

І в таких випадках, звісно, потрібно приймати відповідні рішення та діяти, аби не так проблематично це позначилося на навчальному процесі. У коледжі запевняють, що нинішня ситуація не застала педагогічно-викладацький склад зненацька, адже тут комунікації зі студентами налагоджено та уже практикуються. Врешті решт, дистанційне навчання пропонує альтернативний шлях отримання освіти, який є значно гнучкіший у порівнянні з традиційним.

Наразі директором затверджено відповідний графік навчання, де зобов’язано усіх педагогічних працівників запровадити дистанційну форму навчання. Через освітні онлайн-платформи студенти отримують матеріал для самостійного опрацювання. Кураторами навчальних груп створено у додатках Viber та Телеграм – групи студентів усіх відділень. До цих груп підключилися викладачі з загальноосвітніх дисциплін – українська мова та література, математика, історія України, іноземна мова тощо.

Як це відбувається, ми довідалися від викладача іноземних мов коледжу Лазаренко І.С. Виявляється, дистанційний процес навчання – це не так уже й складно. Викладач має свій особистий сайт, де знаходяться доступні для студентів підручники, тестові завдання та інші необхідні матеріали для вивчення дисципліни та підготовки домашнього завдання. Двостороннє спілкування між викладачами та студентами здійснюється за допомогою різноманітних месенджерів. Таким чином діє зворотній зв’язок зі студентами, викладач має можливість перевірити правильність виконання завдань, зробити висновки та виставити оцінки.

Практичну частину заняття по впровадженню елементів дистанційного навчання забезпечують викладач інформатики Устименко Я.І. та завідувач навчальної лабораторії комп’ютерних технологій Левченко О.В., які продемонстрували можливості використання різних програм для дистанційного навчання. Це означає, що коледж може задовольнити потреби дистанційного навчання, а також дає можливість покращити якість освітнього процесу, зробити його сучасним, прозорим та цікавим. Залишається побажати викладачам та студентам коледжу успіхів у опануванні нової форми роботи – дистанційному навчанні.

Галина Маркова

По сигналу оповіщення «ТРИВОГА», зокрема «ПОЖЕЖНА НЕБЕЗПЕКА» - у коледжі відбувся навчально–тренувальний тренінг з питань послідовності дій студентів і персоналу у випадку надзвичайної ситуації - пожежі. Весь склад коледжу - студенти, викладачі, працівники допоміжних, обслуговуючих підрозділів - у встановлені нормативні терміни своєчасно евакуювались на визначену навчаннями територію - автотрактродром коледжу.

Хотілося б поінформувати, що такі тренування відбуваються на виконання розпорядження Президента України «Про заходи посилення пожежної безпеки закладів освіти», у зв’язку з трагічними наслідками внаслідок пожежі в Одеському коледжі із значною кількістю загиблих.

У своєму виступі директор навчального закладу Тимошенко М.М. зазначив, що за рахунок державної субвенції з обласного бюджету для потреб коледжу закуплено 170 нових та перезаряджено 56 наявних порошкових вогнегасників, придбано 50 пожежних рукавів для пожежних кранів систем пожежогасіння у навчальних корпусах та гуртожитках, 30 струменевих стволів подачі води під тиском до можливого місця пожежі від пожежних водогонів.

Також перевірено роботоздатність усіх наявних систем пожежних водогонів та проведено заміну несправних елементів запірно-регулюючої арматури пожежних водогонів, замінено 9 дверей у електрощитових гуртожитків та навчальних корпусів на сертифіковані протипожежні конструкції, які відповідають протипожежним вимогам, відремонтовано і відновлено роботоздатність пожежного гідранта біля гуртожитку №2.

На пожежні тренування прибули представники Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ДСНС) у Житомирській області, які ознайомили працівників і студентів коледжу з предметами та засобами екіпіровки, продемонстрували методи і порядок застосування первинних засобів пожежогасіння, а також запропонували студентам, окремим категоріям наших працівників практично використати вогнегасники для локалізації середовища займання, власноруч переконатися у технічних можливостях засобів пожежогасіння.

О.В.Сівченко

Керівник підрозділу з питань охорони праці

і безпеки життєдіяльності