Швидкоплинним птахом промайнуло літо і знову вересень постукав у двері Житомирського агротехнічного коледжу. А разом з ним і нова хвиля першокурсників, нашого молодого поповнення. Вони не лише зайняли аудиторії своїх відділень, де їх навчатимуть, а й пройшли ритуал поселення у свою другу домівку – гуртожиток.

І ось він настав, цей особливий день для майбутніх механіків – відтепер у їхньому розпорядженні гуртожиток №5, головна їхня фортеця. Але, виявляється, не все так просто, бо перш ніж потрапити до цієї фортеці, власне, своєї кімнати на тому чи іншому поверсі, слід пройти суворий, традиційний обряд. Обряд зі всіма вимогами і атрибутами - посвята у механіки.

Лунає музика і під звуки фанфар студенти-першокурсники по групах шикуються біля гуртожитку. Ведучий Артем Хватав розпочинає свято, де відразу налаштовує хлопців, що на них чекають певні випробування. Йому допомагають особливі помічники - шеф-кухар гуртожитку «Бодя», фізорг Петро Петрович та сам «владика» коледжу – отець Віталій.

І пішло-поїхало, тут не лише потрібно швидко зорієнтуватися, що й до чого, а й встигнути «посповідатися», причаститися кавою та скоштувати козацької каші. А затим ще й показати свою богатирську силу - зрушити з місця… ні, не шафу із стільцями, а справжній трактор.

І все це хлопцям з успіхом вдалося, емоції ну просто зашкалювали. Захід пройшов зі студентським запалом - весело і цікаво.

Л.А.Іванцова,

вихователь гуртожитку.

        Щорічний Житомирський Космічний напівмарафон зібрав рекордну кількість учасників – 4,5 тисячі. Участь у спортивному святі брали люди різних вікових категорій. Наймолодшому учаснику серед дорослих забігів 16 років, а найстаршому – 71 рік.

        Щоб взяти участь у цьому цікавому заході, до Житомира приїхали українці не лише з різних куточків України, а й з інших країн — Шотландії, США, Ізраїлю. Майже вся Україна, від Донецька до Львова, взяла участь у цьому марафоні. Серед спортсменів були учасники, які не дивлячись на особливі фізичні потреби, гідно виступили в забігах.

        Вже не перший раз команда ЖАТК з веслування на човнах «Дракон» брала участь у Космічному напівмарафоні, а саме в дистанції на 1, 3 та 5 км. Запальний настрій, спортивна атмосфера та позитивні емоції надовго запам’ятаються всім учасникам свята.

        Запрошуємо всіх бажаючих студентів коледжу приєднатися до команди переможців!!!

 

Підготував викладач

                                                                      Подкур В.О.

Заслухавши та обговоривши питання:

1. Затвердження складу педагогічної ради та вибори секретаря педагогічної ради на 2019-2020 н.р.

2. Основні пріоритети розвитку коледжу та підвищення якості знань у 2019-2020 навчальному році на вимогу Закону України  «Про вищу освіту» і «Про фахову передвищу освіту».

3. Про результати вступної кампанії 2019 року.

4. Про затвердження структури 2019 – 2020 н.р., режиму роботи та основних організаційних засад діяльності коледжу.

5. Різне. Про переведення студентів на індивідуальний план навчання.

Головним завданням педагогічного колективу у 2019 – 2020 н.р. необхідно вважати вдосконалення навчально-виховного процесу в світлі рішень та вимог Закону України «Про вищу освіту», «Фахову передвищу освіту», Національної доктрини розвитку освіти України, концепції національного та патріотичного виховання, регіональних освітянських програм та інших нормативних документів по становленню вищої освіти в Україні.

Педагогічна рада коледжу ухвалила:

По І питанню:

1. Обрати і затвердити секретарем педагогічної ради Можарівську Інну Миколаївну.

Педагогічна рада 05.09.2019 р.

По ІІ питанню:

1.Основним завданням педагогічного колективу на 2019 – 2020 н.р. є підвищення якості навчального процесу, шляхом впровадження новітніх освітніх інноваційних технологій. Відповідальні: педагогічний колектив (протягом 2019/2020 н.р.)

2. Сприяти виховуванню студентів на традиціях і звичаях українського народу, його історичної та культурної спадщини, формувати у студентів високу патріотичну свідомість, готовність до виконання громадських і конституційних обов’язків. Відповідальні: педагогічний колектив (протягом 2019/2020 н.р.)

3. Забезпечити у 2019 – 2020 навчальному році соціально-психологічній службі коледжу психологічний супровід учасників навчально-виховного процесу, захист психологічного здоров’я учасників навчально-виховного процесу, профілактику протиправної поведінки, насильства над дітьми, підвищення психологічної культури студентів, батьків, педагогічних працівників, надання психологічної допомоги дітям з особливими потребами. Відповідальні: заступник директора з виховної роботи, соціальний педагог, практичний психолог. (протягом навчального року).

 1. Відповідальні: адміністрація коледжу (протягом навчального року)
 2. Відповідальні: заступник директора з навчально-виробничої роботи, завідувачі відділеннями.
 3. Відповідальні: Залевський Р.А., Мельничук В.В., Левченко В.Б., Романюк А.А., Гнатюк Т.О. (до 01.01.2020р.)
 4. Відповідальні: Руденко В.Г., Рябчук О.П., Мельничук С.В. (квітень 2020р.) 
 5. Відповідальні: Руденко В.Г., Веремій Т.Б.

(до 01.01.2020р.) 

 1. Відповідальні: Залевський Р.А., Левченко В.Б. (до 01.01.2020р.)
 2. Відповідальні: Гавриловський В.П., Кучмій О.П., Трофімчук В.Б. (до 01.01.2020р.)
 3. Відповідальні: Гавриловський В.П., завідуючі відділеннями  (до вересня 2020р.)
 4. Відповідальні: Гавриловський В.П., Рубанець Д.О. (до кінця навчального року)
 5. Відповідальні: Можарівська І.М., Головач О.П. (до кінця навчального року)
 6. Відповідальні: Зибіна І.Є., зав. кафедрами, голови циклових комісій (протягом року)
 7. Відповідальні: викладачі (постійно)
 8. Відповідальні: викладачі (постійно)
 9. Відповідальні: Можарівська І.М., завідувачі кафедрами, голови циклових комісій (червень 2020р.)
 10. Відповідальні: викладачі коледжу (відповідно до графіка)
 11. Відповідальні: Можарівська І.М. (березень 2020р.)

Продовжити практику проведення у коледжі науково-практичних конференцій за участі науковців обласного та всеукраїнського рівня, науково-студентських конференцій, теоретичних та історико-краєзнавчих конференцій. Викладачам коледжу більш активно публікувати статі у фахових, періодичних та міжнародних виданнях, віснику «ЖАТК». Відповідальні: викладачі (протягом року)

 1. Відповідальні: Можарівська І.М., члени редколегії «Вісник ЖАТК» (січень-лютий 2020р.)

22. Протягом навчального року підготувати матеріали для проходження Державної атестація в частині провадження наукової (науково-технічної) діяльності (Відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Порядку проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 652 «Деякі питання проведення державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності», наказу Міністерства освіти і науки України від 12.03.2019 № 338 «Про державну атестацію закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 червня 2019 року за № 688/33659, № 689/33660.

Подати матеріали для проходження Державної атестація в частині провадження коледжем наукової (науково-технічної) діяльності до 05 вересня 2020 року. Відповідальні: Борак К.В., Можарівська І.М., завідувачі відділеннями.

Забезпечувати всебічний, моральний, духовний та фізичний розвиток студентської молоді шляхом залучення їх до участі в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях, навчання в школі місцевого самоврядування, волонтерській та громадській діяльності. Покращити результативність участі коледжу у Всеукраїнських спортивних іграх ВНЗ Відповідальні: Можарівський Р.В., викладачі фізичного виховання та керівники гуртків художньої самодіяльності (протягом навчального року)

 1. Затвердити перспективний план профорієнтаційної роботи на 2019 – 2020 навчальний рік в жовтні 2019 року. Відповідальні: Іванцов П.Д (листопад 2019р.)
 2. Відповідальні: завідувачі кабінетами, завідувачі гуртожитками (постійно)
 3. Відповідальні: завідуючі кабінетами, лабораторіями, майстри виробничого навчання (до 01.11.2019р. методкабінет)

27. Мінімізувати внутрішній паперовий документообіг.

По ІІІ питанню:

1. Інформацію про результати вступної кампанії 2019 року прийняти до відома.

Педагогічна рада 05.09.2019 р.

По ІV питанню:

1. Затвердити структуру 2019 – 2020 н.р., режиму роботи та основних організаційних засад діяльності коледжу.

            Педагогічна рада 05.09.2019 р.

По V питанню:

1. Перевести на індивідуальний план відвідування занять студентів спеціальності 192 «Будівництво та цивільна інженерія»  групи БЦІ-42г Бежана Михайла Миколайовича, Тарасюк Анну Сергіївну.

2. Перевести на індивідуальний план відвідування занять: студента спеціальності 208 «Агроінженерія» групи Аі-32 Мишуту Олександра Олександровича; студентів освітнього ступеня «бакалавр» спеціальності 208 «Агроінженерія» групи Аі-1бстн Іващенка Богдана Миколайовича, Халімовського Святослава Анатолійовича; студента скороченого терміну навчання спеціальності 208 «Агроінженерія» групи Аі-35стн Войтюка Кирила Михайловича.

3. Перевести на індивідуальний план відвідування занять студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» групи ФОП-31 Матвєєву Діану Федорівну, Бучинського Назарія Сергійовича.

4. Перевести на індивідуальний план відвідування занять студентів спеціальності 201 «Агрономія»: групи А-34стн Помінчука Романа Васильовича; групи А-41 Кицак Анну Дмитрівну; групи А-42 Парфенюка Івана Володимировича; студентів першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти спеціальності 201 «Агрономія»: групи А-31б стн Мосьпана Олександра Васильовича, Гарбара Олександра Олександровича, Зубленка Юрія Васильовича, Татьянчука Богдана Євгеновича, Башинського Володимира Олександровича; групи А-41б стн Голощука Дмитра Олександровича, Басістого Дмитра Вікторовича, Гюбнера Дмитра Борисовича, Каменчука Максима Олександровича, Петренка Богдана Сергійовича.

Педагогічна рада 05.09.2019 р.

У Житомирському агротехнічному коледжі нове поповнення – 550 вчорашніх абітурієнтів стали студентами нашого навчального закладу. Що важливо – прийшли вони сюди, у своїй більшості - з величезним бажанням на настирністю, з переконливими аргументами та подоланням різних прохідних балів. Це справді досить приємний і приголомшливий факт, який неабияк тішить та додає снаги, адже кількість бажаючих здобувати технічні спеціальності з кожним роком лише зростає. Причому зростає суттєво, у геометричній прогресії, майже на 200 осіб у порівнянні з минулим роком. І Житомирський агротехнічний коледж знову тримає пальму першості.

На вашу честь, дорогі першокурсники, не лише море усмішок, квітів навколо, а й урочиста лінійка, присвячена Дню Знань і початку нового навчального року. Це ваш старт у нове життя, яке вам обов’язково запам’ятається, подарує чимало приємних емоцій і відчуттів, допоможе стати самостійними, дорослими людьми. Дерзайте, сміливіше відчиняйте двері коледжу, тепер це ваша Країна Знань, це ваші захоплення і сподівання, це ваша альта-матер!

До того ж, вам є на кого рівнятися, є з кого брати приклад. Ось вони кращі студенти коледжу – іменний стипендіат героїв Небесної Сотні Артем Хватов, старости груп Галина Федорчук, Володимир Борисенко, відмінники навчання Ірина Пузивікова та Аліна Талько, яким надано право підняти Державний прапор України, як символ нашої свободи і незалежності. Прекрасна, гарна молодь у нас росте і ми певні, що вони, як і наші першокурсники, ці нові обличчя хлопців і дівчат, у майбутньому впишуть свої рядки чи навіть сторінки у славну біографію Житомирського агротехнічного коледжу.

У нас також працюють справжі легенди, ветерани освітянської ниви, люди високого штибу, до яких у нашому колективі особлива шана і повага. Це Володимир Онисимович Кочубей, який віддав цьому навчальному закладу вже 50 років свого невгамовного трудового життя; викладач вищої категорії, заслужений вчитель України, справжній, вимогливий педагог Галина Данилівна Шкатула; кандидат технічний наук, доцент, який має близько 600 наукових праць Анатолій Станіславович Лімонт. За особливі заслуги і багаторічну сумлінну працю їм вручено почесні нагороди – медаль «Гордість коледжу». І це не весь перелік, бо до цієї когорти доєдналася і ще одна неординарна особистість – наш випускник (1988р.), а нині голова Довбишської об’єднаної територіальної громади Юрій Григорович Домашин, який завітав до нас на свято першого дзвоника.

І нарешті - до привітального слова запрошується директор коледжу Микола Михайлович Тимошенко, заслужений працівник освіти України, кандидат економічних наук, керівник і господар нашого навчального закладу. Він по-родинному тепло й щиро привітав нове поповнення, усіх присутніх зі святом – Днем Знань. Принагідно ще раз нагадав, що безтурботна літня пора вже позаду і ось він – осінній марафон нового навчального року стартував. З вірою і надією, що цей старт стане успішним і якісним для нашого педагогічного колективу, адміністрації, усіх «коледжан». І, звісно ж, щоб усі були задоволені собою, радісні та усміхнені, упевнені в завтрашньому дні та готові до нових звершень та випробувань.

Отож, навчальний рік стартував. Бажаємо усім мудрості, терпіння і снаги. Нехай щастить, зі святом!

Галина Маркова,

В’ячеслав Мурашевський (фото)