У коледжі проведено огляд-конкурс «Гуртожиток – наш дім», де особливу увагу звернуто на умови проживання студентів, їх самопідготовку та дозвілля, естетичний вигляд кімнат та організацію побуту. Відразу скажемо, враження різні: десь проведено ремонт, зроблено реконструкцію, а десь, починаючи від меблів, які подекуди зношені та застарілі, є нарікання на неналежний санітарний стан окремих кімнат. Але, у порівнянні з минулим роком, зафіксовано й чимало суттєвих зрушень, позитивних моментів щодо покращення житлово-побутових умов, стимулювання активної участі студентської молоді в організації свого дозвілля та формуванні здорового способу життя. І саме такі критерії дають змогу не лише брати участь у конкурсі, а й показати себе з кращого боку та долучитися до поширення нашого, «коледжанського» досвіду.

А показати нам і справді є що, наше студентське містечко населяє близько 700 студентів. Найголовніше, що гуртожитками постійно переймається адміністрація коледжу, вони не належать лише дітям, мовляв, ми вас поселили, а ви робіть там, що хочете. Про покращення житлово-побутових умов наголошується на раді студентського самоврядування. У житті студентів активну участь беруть завідувачі відділень, куратори, вихователі. У гуртожитках постійно щось робиться, удосконалюється, умови проживання поліпшується. Скажімо, вже нікого не здивуєш встановленими бойлерами, які забезпечують безперебійне постачання гарячої води, кімнатами гігієни, душовими, заміною світильників на енергозберігаючі, новими плитами, холодильниками, навіть новими вхідними дверима - від держави ж бо дедалі чекати допомоги не доводиться.

Наразі - про сам порядок проведення конкурсу. Знаєте, члени комісії намагалися бути досить об’єктивними та неупередженими, у ході перевірки ставили за мету не лише винести свій вердикт чи пожурити когось, а й звернути увагу та врахувати усі обставини та нюанси: де адміністрації слід втрутитися, а де і самим привчатися до порядку. Бо хоч гуртожиток – наш дім, та не завжди студенти прагнуть бути господарями цього дому. Як мовиться, від сесії до сесії живуть студенти весело, а там, дивись, і випуск. Навіщо іще чимось перейматися та підтримувати порядок, якось воно буде, адже не ми перші, не ми останні. І тут, дівчата, до окремих з вас делікатне прохання: вам на роду написано бути охайними господинями. А саме звідси, з гуртожитку все й починається. То, може, облиште свою демонстрацію «гендерної рівності», а краще покажіть, на що ви здатні та як вам личить порядок і здоровий спосіб життя.

Отож, конкурс проведено, висновки зроблено, кращі кімнати визначено. Розпочнемо з гуртожитку №1, де проживають, в основному, по двоє-троє дівчат. Це кімнати – 16, 11 та 38 (відповідно І, ІІ і ІІІ місце). Далі перейдемо до хлопців, це гуртожиток №2 і №3. І, знаєте, не можемо утриматися від коментарів, бо тут відразу відзначаємо справжніх господарів, турботливих мешканців своєї «другої фортеці». А кращі кімнати розподілилися таким чином –43 (третя секція) та 31 (друга і третя секції), ну і відповідно - 6, 12, 16.

Про хлопців піде мова і в наступному рейді – це вже, на останок, гуртожиток №5, у якому проживає найбільше студентів. Наразі комісія так захопилася демонстрацією кращих кімнат, що вирішила присудити їм по два місця у кожній номінації. Таким чином прикладом для наслідування слугують кімнати – 33, 40 (І місце), 34, 43 (ІІ місце), 22, 28 (ІІІ місце). І ще один важливий момент - усе це наші кращі студенти, які не лише гарно навчаються, а й змістовно, цікаво проводять своє дозвілля.

Галина Молчанова.