На базі санаторію «Дениші», за ініціативи Житомирського агротехнічного коледжу та Житомирського національного агроекологічного університету, відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Перспективи і тенденції розвитку конструкцій та технічного сервісу сільськогосподарських машин і знарядь». У ній взяли участь керівники та представники аграрних вишів, інженери-практики, науковці, а це - 12 докторів технічних наук, 26 кандидатів т.н. та 22 аспіранти зі Львова, Кіровограда, Києва, Житомира, Харкова, які поділилися своїми думками щодо нинішнього сервісу та перспектив розвитку машинобудування у сільському господарстві. На конференцію запросили і студентів вишів, для яких ця тема досить актуальна та на часі і аби бути «у всеозброєнні» і стати успішними по закінченні навчання, їм теж було цікаво дослухатися до інженерно-наукових рекомендацій та розвитку технологій на ринку праці.

Конференція викликала широкий резонанс не лише на теренах Житомирщини, адже останнім часом спостерігається деіндустріалізація машинобудівної галузі. До неї долучилися науковці, інженерно-технічні працівники, в електронному режимі було опубліковано 158 тез з різних питань та проблем технічного забезпечення та сервісу машинобудування. У обговоренні цієї нагальної проблеми також взяли участь 25 інституцій (чотири – із сусідньої Білорусії), з якими у нас тісні партнерські стосунки. До речі, вони представляли як вищі навчальні заклади, так і заводи, де виробляється сільськогосподарська техніка.

Відкрив конференцію та виступив зі вступним словом кандидат економічних наук, доцент, директор Житомирського агротехнічного коледжу Микола Михайлович Тимошенко. Він окреслив коло проблем технічного забезпечення машинобудівної галузі не лише у нашій області, а й загалом по Україні. І цифри тут не зовсім оптимістичні, розвиток вітчизняного машинобудування, схоже, сягає своєї критичної межі. Звісно, для когось, можливо, це не така вже й велика проблема, бо повсюдно з’являються іноземні інвестори зі своєю потужною технікою. «І все ж мета конференції, - наголосив Микола Михайлович, - зосередити увагу громадськості та посприяти у відродженні нашого вітчизняного машинобудування і стати повноправними господарями на своїй землі».

Матеріали конференції можна переглянути за наступними посиланнями:

К.В.Борак,

завідувач відділення «Агроінженерія».