Вони вільно спілкуються англійською, знаються на творчості Котляревського та Олеся Гончара, досконало володіють комп’ютерними технологіями. А ще розкуті, освідчені та кмітливі. Справжні ерудити, які не просто змагалися між собою у інтелектуальному конкурсі «Студент року – 2017», а й здивували своєю обізнаністю як у технологічних, економічних, так і гуманітарних питаннях. Це студенти Житомирського агротехнічного коледжу Володимир Левчук (відділення «Агроінженерія», ЕРМ-21), Юліан Колесник (відділення «Електрифікації та інформаційні системи», П-11), Ольга Скомаровська (відділення «Агрономія», ТО-21), Марина Шкатула (відділення «Будівництво та цивільна інженерія», В-21), Дмитро Андрійчук (економічне відділення, ЕФ-11).

Конкурс розпочався з візитівки, де кожен з учасників презентував себе з показом відео-слайдів щодо основних критеріїв вибору своєї майбутньої професії, навчального закладу, успішності в навчанні та світі своїх захоплень і мрій. Чого тут тільки не почули, виявляється, є серед учасників лірики і прагматики, романтики та справжні технологи і економісти, колишні кадети, навіть художники та поети. Як бачимо, різносторонні особистості, які змогли здивувати своїм талантом усіх. І якщо для початку здалося, що підкорити глядацьку залу та досить представницьке незалежне журі буде не так просто, то дружні оплески та схвальні відгуки «групи підтримки» доводили, що це нашим конкурсантам вдалося.

Далі був інтелектуальний конкурс – дещо складніше завдання, бо вимагав знань з різних дисциплін, напрямків діяльності та сфери обізнаності. А заготовлені варіанти відповідей інколи декого просто таки «збивали з толку», та хлопці з дівчатами старалися не хвилюватися, відповідали впевнено та трималися достойно. Бо кому не хотілося вразити своєю кмітливістю, заробити побільше балів та, звісно ж, вийти вперед.

Та не встигли конкурсанти оговтатися, як на них чекав новий конкурс: бліц-турнір, де вони мали відповісти уже на 15 різнопланових запитань. І тут знову успіх, знову вдалося проявити неабияку ерудицію та правильно відповісти на більшу половину з них, а то майже й усі. Бували моменти, коли ведучий ще навіть не встигав дочитати запитання до кінця, як уже лунала правильна відповідь. Молодці, відчувався належний рівень знань, навіть у першокурсників. До речі, кожному з учасників наш студентський профспілковий комітет підготував «особливі подарунки» – чашки з їхніми «фото-селфі». Приємно і красиво, а головне – незвично та креативно. Авжеж, наші розумники і розумниці, ви у коледжі вже маєте не лише заслужений статус ерудитів, а й свої перші нагороди та власні «автографи».

Відтак серед переможців, у дружніх обіймах двох хлопців, виявилася «срібна» призерка конкурсу Марина Шкатула, яка ще й гарно співає, нішу «бронзового» ерудита зайняв неперевершений танцівник Володимир Левчук. Ну а перше місце виборов програміст, студент І курсу Юліан Колесник, якого ми від душі вітаємо як кращого ерудита та творчу особистість (він, до речі, пише вірші). Та головне, що конкурс «Студент року – 2017» інтелектуальний, а тому всі ви – переможці, адже створюєте для коледжу свій позитивний імідж…

Галина Маркова