22 березня світова спільнота відзначала Всесвітній день води. Хоча це і не державне свято, але цей день для нас має важливе значення. Є чергова можливість привернути увагу суспільства, усіх людей до водних ресурсів, до води яку ми щоденно споживаємо, води від якості якої залежить здоров'я людини, тривалість нашого життя, збереження нації на майбутнє.

Цього ж дня за участі викладачів та студентів відділення «Будівництво та цивільна інженерія», Житомирського національного агроекологічного університету та фахівців Житомирського обласного управління водних ресурсів відбулася  ІІ Всеукраїнська наукова студентська конференція "Вода – найбільша цінність на планеті".

Відкрила конференцію заступник директора з навчальної роботи Лариса Петрівна Веремій, яка наголосила що головною метою цього заходу є поширення інформації про важливість охорони водних ресурсів та їх збереження для підтримки життя на Землі, привернення суспільної уваги до проблем пов’язаних з водними ресурсами, залучення до охорони вод та раціонального їх використання як передумови продуктивної економіки та соціального добробуту людей.

До уваги присутніх були представлені цікаві та змістовні виступи студентів та викладачів екологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирського агротехнічного коледжу, де були порушені проблеми забезпечення населення доброякісною питною водою. А так як цьогорічна тематика відзначення Всесвітнього дня води стосувалася теми «Стічні води», багато уваги було прикуто до стану роботи очисних споруд каналізації м. Житомира та області і ефективності їх очистки.

Щодо стану водних ресурсів Житомирської області та тенденції його змін, виступила начальник відділу використання водних ресурсів та моніторингу вод Житомирського обласного управління водних ресурсів М.Шкльода. Вона, зокрема, наголосила, що за запасами місцевих водних ресурсів область, у порівнянні з іншими областями України, належить до регіону з низькою водозабезпеченістю. А саме у 2016 році в умовах низької водності цей показник становив 0,9 тисяч кубічних метрів на одну людину, а це недостатньо, адже за міжнародною класифікацією до середньозабезпечених регіонів належать такі, де на жителя припадає 6,19 тисяч кубічних метрів води. Хоча наявні водні ресурси в області повністю забезпечують потребу населення та виробництва у воді, але все ж посушливі 2015-2016 роки показали можливу недостатність водних ресурсів. Так минулорічна засуха призвела до значного зниження оптимальних рівнів грунтових вод на сільськогосподарських землях до 1,5 метра і нижче при необхідному рівні 0,5 -0,8 метра. І лише безперебійна й ефективна робота водогосподарників області через регулювання стоку і перерозподілу його упродовж року дозволили забезпечити потреби населення та галузей економіки водою у повному обсязі.

На конференції були представлені стенди, оформлені студентами коледжу, на яких висвітлені цікаві факти про воду, матеріали з питань збереження водних ресурсів. За результатами проведеної конференції буде видано збірник з публікаціями тез доповідей.