З метою підвищення рівня практичної підготовки студентів ВНЗ, учнів професійно-технічних начальних закладів, покращення якості викладання, активізації навчально-виховної роботи у навчальних закладах Житомирської області, підвищення стійкості професійного інтересу молоді, поширення прогресивного педагогічного досвіду викладачів, майстрів виробничого навчання та інструкторів практичного навчання на базі Житомирського агротехнічного коледжу 1 квітня 2017 року було проведено обласний конкурс фахової майстерності професії 8331 «Тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва».

Завданням конкурсу є: удосконалення знань і майстерності трактористів – машиністів у забезпеченні якісного виконання сільськогосподарських робіт, виявлення кращих механізаторів і розповсюдження їх досвіду; підвищення ролі та популяризації професії механізатора - залучення молоді до сільськогосподарського виробництва; виховання в молодих механізаторів шанобливого ставлення до своєї професії, дотримання транспортної дисципліни й основних експлуатаційних показників роботи машин і агрегатів; забезпечення безпеки дорожнього руху та якості виконання робіт.

Конкурс проводився в два етапи: І - регіональний (безпосередньо в навчальному закладі) та ІІ обласний - на базі Житомирського агротехнічного коледжу.

Вправи заключного ІІ етапу конкурсу передбачали перевірку знань теоретичного змісту (правил дорожнього руху, будови технічного обслуговування і експлуатації тракторів і машинно-тракторних агрегатів) та практичних вмінь і навичок, передбачених вимогами професії тракториста машиніста.

Конкурсанти показали високий рівень знань теоретичної підготовки. Захоплюючою була боротьба під час виконання практичних прав. Згідно з критеріями оцінки всіх конкурсних вправ суддівська колегія (до якої входили представники всіх навчальних закладів, що брали участь у конкурсі) визначила кращих:

Дипломом І ступеня нагороджено: Миронюка Віталія Анатолійовича - Любарський професійний ліцей;

Дипломом ІІ ступеня нагороджено: Антонюка Сергія Петровича – Житомирський агротехнічний коледж;

Дипломом ІІІ ступеня нагороджено: Матковського Олексія Валерійовича - Центр професійно-технічної освіти м. Житомира.

Не менше захоплення майбутніх абітурієнтів (учасників Дня відкритих дверей) та учасників конкурсу фахової майстерності професії 8331 «Тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва» викликали змагання «На кращого кухаря» серед всіх навчальних груп відділення «Агроінженерія». Креатив і творчий підхід до своїх вишуканих страв продемонструвала кожна навчальна группа відділення «Агроінженерія», що представляла страви, виготовлені власними руками, змагалась у кращій креативній презентації, смакових властивостях приготовлених страв.

  • І - місце група Аі-34;
  • ІІ – місце група Аі-12, ЕРМ-44;
  • ІІІ - місце група ЕРМ-21, ЕРМ-43
  • Руденко В.Г.,
    голова циклової комісії спеціальних дисциплін