Свято Великої Перемоги у Житомирському агротехнічному коледжі відзначається по-особливому. Адже тут, на території навчального закладу, зведено обеліск на честь 22-ох тодішніх викладачів та студентів, які полягли у роки другої світової війни. У грізну годину воєнного лихоліття проявили свою мужність і незламність, захистили нашу землю, усю Україну від ненависного ворога. Відтак свою шану і повагу славним воїнам-визволителям віддають саме тут, на священному клаптику землі, де викарбовано їх імена.

У коледжі це не лише дань пам’яті, це уроки патріотичного виховання, це свято, коли серце, сповнене радості, стискається від болю за їх героїчні подвиги в ім’я свободи, честі та незалежності. Адже це була пора державних екзаменів, у коледжі тоді випустилося 120 студентів, серед них 55 – відразу були відправлені на фронт. І дуже важливо, аби та світла ниточка пам’яті між незабутніми роками минулого і прийдешніх поколінь не була перервана, аби ця пам’ять назавжди закарбувалася у серцях тих, хто сьогодні має унікальну можливість жити, творити, вчитися і з впевненістю дивитися у майбутнє.

У рамках відзначення свята Великої Перемоги в коледжі відбувся фестиваль патріотичної пісні та поезії, на якому була представлена авторська поезія викладачів та студентів навчального закладу. А біля обеліска пройшов урочистий мітинг-реквієм з тематичними виступами та щемливими спогадами про події тих років. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам’ятника. Молебень за загиблими провів духівник єпархії ієрей Михаїл.

Вічна слава Героям! Ми пам’ятаємо…

П. Д. Іванцов,
заступник директора з виховної роботи