Любов до Батьківщини є однією з визначальних рис кожного справжнього громадянина. Патріотизм включає в себе емоційно-моральне і дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної природи, до своєї нації, до матеріальних та духовних надбань суспільства. Проте легко виховувати любов до країни, яка забезпечує належний фінансовий добробут і впевненість у майбутньому. Важче це робити, коли діти щодня стикаються з матеріальними нестатками та постійними розбіжностями між бажаним і реальним. Але ж якщо за виховання патріотів не братися, кращого майбутнього для України досягти буде важко. Тому патріотичне виховання молоді, розробка форм та методів його організації повинна перейти від загальних декларацій в площину практичних дій на кожному робочому місці, і в першу чергу - в навчальних закладах.

У Житомирському агротехнічному коледжі до Дня захисника Вітчизни та Дня українського козацтва у рамках виконання плану військово-патріотичного виховання молоді проведено тиждень військово-патріотичної роботи. Зокрема, це уроки мужності на тему: «Захист України – справа всього українського народу», «Твій вибір – безпека твоєї країни» тощо, на які були запрошені військовослужбовці, воїни АТО та представники козацького товариства «Поліська Січ». Мета патріотичного виховання - це формування у молоді свідомого ставлення до служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях з акцентом на професійну (контрактну) армію.

Яскравою подією напередодні свята було проведення спортивно-воєнізованої естафети за участю команд І-ІІ курсів (по 8 учасників від кожного відділення). Перед початком змагань з привітальним словом до учасників і запрошених звернулися заступник директора коледжу з виховної роботи Іванцов П.Д. та наш колега, учасник АТО Олександр Сергійчук.

У ході естафети було представлено елементи ведення загальновійськового бою. Учасники показали вміння і навички володіння зброєю, надання першої медичної допомоги пораненому, вишкіл та дисципліну під час проведення бою, командний дух та згуртованість - що і є основою виконання бойового завдання. І звісно ж, як справжні чоловіки, взяли участь у козацьких розвагах, показали, як швидко й вправно переміщатися «на конях», на ходулях, у мішках, долати закриті тунелі тощо. А дівчата з ансамблю «Чарівність» були не лише активними вболівальницями, а й подарували учасникам свої ліричні, задушевні пісні.

За результатами змагань журі у складі Іванцова П.Д., Можарівського Р.В., Дзьоми А.С. оголосило переможців. На третю сходинку піднялася команда БЦІ (будівництво та цивільна інженерія), друге місце зайняла команда економічного відділення. А ось із найкращими результатами та найбільшою кількістю прихильників виступила команда відділення «Агроінженерія». Усі вони отримали грамоти та грошові винагороди.

У ході місячника також було проведено конкурс стінних газет до Дня ЗСУ серед навчальних груп першого курсу.

І місце – ФОП-11;

ІІ місце – П-11;

ІІІ місце – А-11.

Загальний підсумок місячника надає змогу зрозуміти значення підготовки студентів до служби в ЗСУ, сприяє вихованню воїна-патріота, захисника України.

Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам заходів місячника та тим, хто сприяв у його цікавому та якісному проведенні.

С.В.Матюха,
викладач дисципліни «Захист Вітчизни», підполковник запасу