5 грудня 2017 року в читальному залі Житомирського агротехнічного коледжу було проведено студентську науково-дослідницьку конференцію «Постать Григорія Сковороди в сучасному культурно-освітницькому дискурсі», приурочену 295-літтю від народження великого українського мислителя – мудреця, педагога, філософа, поета, композитора, музиканта, співака, духовного практика, культурно-освітнього подвижника Григорія Савича Сковороди.

У конференції взяли участь студенти та викладачі кафедри суспільних та гуманітарних дисциплін із залученням викладачів циклової комісії філологічних дисциплін.

Урочисте відкриття конференції розпочалось виступом заступника директора коледжу з науково-методичної роботи, кандидата педагогічних наук Інни Миколаївни Можарівської, яка привітала усіх учасників конференції, засвідчила актуальність заходу та доцільність обміну думками і знаннями учасників конференції.

Далі було заслухано цікаві доповіді студентів, які висвітлювали різні аспекти життєвого шляху та творчості Григорія Сковороди. Зокрема, у конференції взяли участь Ірина Сич (група Г-31) з темою «Добрий розум Григорія Сковороди. життєвий шлях», Анна Пустовіт (група ФБ-21) з темою «Три світи» як єдність двох натур у філософії Григорія Сковороди», Тетяна Сидоренко (група ОПМ-21) «Життєдайна філософія серця Григорія Сковороди», Кузьма Биков ( група Е-11) з темою «Релігійні погляди Григорія Сковороди», Сергій Матьківський (група Аі-21) з темою «Концепція «внутрішньої людини» у філософській системі Григорія Сковороди», Юлія Кужелюк (група ФОП-11) з темою «Педагогічні погляди Григорія Сковороди», Ірина Пузовикова (група БЦІ-22) з темою «Григорій Сковорода. лірик та байкар», Катерина Демчук (група ЕМ-21) з темою «Ораторське мистецтво Григорія Сковороди», Вікторія Ігнатенко (група ФОП-11) з темою «Музика у житті та творчості Григорія Сковороди», Кирило Черняєв (група ЕМ-11) з темою «Григорій Сковорода в скульптурі», Владислав Талах (група П-11) з темою «Українська нумізматика та Г. С. Сковорода: суть парадоксу» та Вероніка Дещенко (група БЦІ-22) з темою «Образ Григорія Сковороди у спогадах його сучасників».

Підсумовуючи роботу конференції, Інна Миколаївна Можарівська побажала студентам розширювати коло наукових пошуків та надалі з такою ж активністю приймати участь у наукових заходах.

Оргкомітет конференції