Сьогодні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме 14 грудня завершилося будівництво саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС. Завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло до 200 пожежників і працівників АЕС. На початковому етапі до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше величезний обсяг робіт виконували вже військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через «чорнобильське пекло» пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.

Біля пам’ятника «Чорнобиль – наш біль», що на Крошні, вшанувати пам’ять загиблих ліквідаторів прийшли їхні побратими-чорнобильці, вдови, представники влади, громадськості, студенти Житомирського агротехнічного коледжу. Також на покладанні квітів були присутні представники міжнародної японської організації «Чорнобиль-Тюбу», яка системно опікується проблемами Житомирської області, як найбільш постраждалого регіону від наслідків аварії на ЧАЕС.

П.Д.Іванцов,
заступник директора з виховної роботи