За ініціативи директора Тимошенка М.М. в Житомирському агротехнічному коледжі відбулося урочисте закладання фруктового саду, присвячене 90 річчю з дня заснування нашого навчального закладу. Його загальна площа складає 0,35 га, де розмістилося 192 яблуні різних сортів на середньо рослій підщепі та 46 груш на підщепі айви. Уявляєте, за кілька років у коледжі з’явиться справжній райський куточок, який буде квітнути по весні та плодоносити запашним фруктами восени. А поки що деревця приживаються, набираються сил та потребують до себе особливої уваги.

До цієї приємної події студенти та викладачі відділення «Агрономія» під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук Залевського Р.А. готувалися півтора року. Ретельно вивчалися ґрунтові умови місця посадки за допомогою агрохімічного обстеження, проводилося вивчення профілю ґрунту та глибини залягання ґрунтових вод і ще багато інших факторів, які суттєво впливають на вибір місця закладки саду. Відразу скажемо, це були досить приємні клопоти, які завжди проводилися зі знанням справи та «мічурінською» любов’ю.

Після завершення досліджень була проведена підготовка ґрунту на означеній площі під посадку фруктових дерев, яка полягала у створенні максимально сприятливих умов для росту та розвитку маленьких саджанців. Для цього спочатку проведено заходи по контролю чисельності бур’янів, як механічними так і хімічними засобами. Згодом всю площу засіяли сидеральними культурами, які збільшили запаси поживних речовин та поліпшили структуру ґрунту. Паралельно із цим готувалися органічні добрива.

У підготовці до посадки саду взяв участь, без перебільшення, увесь коледж - як єдиний живий організм. Відбір зразків ґрунту та закладання ґрунтових розрізів було проведено викладачем спеціальних дисциплін Іванцовим П.Д., розбивка площі для висадки проводилася викладачем спеціальних дисциплін Васильчуком А.А. разом із студентами відділення «Будівництво та цивільна інженерія». Кошти на закупівлю саджанців збиралися з усього відділення. Левову частину цих вкладень було внесено випускними групами 4 курсу 2016-2017 н.р. (куратори Борисевич Л.В., Зубрицька С.В., Романюк А.А., Романюк Е.В.), які в якості благодійної допомоги заклали основу цього саду. Долучилися до цієї події й колишні працівники коледжу Сліпчук В.А. та Ткач С.М.

При посадці саду були задіяні такі групи відділення „Агрономія” як ВП-31, 32, 41, 42, А-21, А-21б та інші під керівництвом викладачів спеціальних дисциплін Мельничука В.В., Борисевич Л.В., Зубрицької С.В., Слюсар Л.В. Окрім того до процесу долучилися й студенти відділення „Агроінженерія”. На полі були підготовлені лунки глибиною 60 см - діаметром 50 см та забезпечено необхідне підживлення. Також активну допомогу нам надало підприємство Житомирської філії ДУ «Держгрунтохорона» у особі директора Паламарчука Р.П. та головного інженера – зав. відділу «Моніторингу земель агрохімічних та еколого-агрохімічних досліджень» Вишневського Ф.О., за сприянням яких проводилися аналізи ґрунту. Процес обробітку ґрунту був забезпечений майстрами виробничого навчання коледжу на чолі із заступником директора Гавриловським В.П., адміністративно-господарські питання здійснювалися під керівництвом заступника директора з АГЧ Дем’янова В.І.

І ось, нарешті, після стількох зусиль та очікувань відбулася ця подія. Запашний фруктовий сад закладено, нехай він росте та плодоносить наступним поколінням…

Р.А.Залевський, к.с.-г.н.,

завідувач відділення „Агрономія”