9 травня – незабутнє свято Великої Перемоги. Минуло вже багато років, десятиліть, відколи закінчилася війна, та кожного року в цей день ми відзначаємо це велике всенародне свято. У Житомирському агротехнічному коледжі відбувся мітинг-реквієм біля обеліска на честь 22-х тодішніх викладачів та студентів, які загинули у роки другої світової війни. Їхні мужність і незламність, віра в людські ідеали захистили нашу землю, нас з вами від ненависного ворога. Честь їм і шана.

Прибув на свято і ветеран війни, жива легенда воєнних подій Микола Федорович Вольницький, колишній викладач коледжу. Він брав участь у звільненні Житомира від фашистських загарбників. У тому ж 1943-му році був направлений на фронт у складі 869 стрілецького полку 271 Горловської ордена Богдана Хмельницького гвардійської стрілецької дивізії. Отримав поранення, але підлікувався і знову на фронт. Дійшов до Берліна, де й зустрів Перемогу.

Подякувати ветеранам - живим і померлим - за їхній подвиг у День Перемоги - найменше, що ми можемо зробити. Сучасна студентська молодь нашого коледжу, яким сьогодні 15-20 років, навіть уявити не може всіх жахів війни. Їм випало жити в мирний час, здобувати освіту, мати багато можливостей в житті. Вони знають про війну лише з розповідей старших та з книг з історії. Але ми повинні пам’ятати тих, завдяки кому тепер живемо, вчимося та працюємо. Це допоможе нам вивчити гіркий урок історії і ніколи не повторювати його.

Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила війна.

Ми несемо квіти до могил загиблих, низько схиляємо голови з вдячністю в серцях. Вічна слава Героям, що полягли у боротьбі за свободу, честь і незалежність нашої Батьківщини.

П.Д.Іванцов,

заступник директора з виховної роботи