Нашого полку прибуло – у Житомирському агротехнічному коледжі радісне і хвилююче свято – День знань. І справді, цьогоріч нас потішила майже рекордна кількість молодого поповнення – 570 першокурсників, які виявили бажання здобувати технічні спеціальності. Для кожного з вас не лише мрії стали реальністю, а й виявилися щасливим квитком у майбутнє. Адже тут, у охайному та затишному навчальному закладі, ви дуже скоро пізнаєте справжнє студентське життя, станете самостійними, змужнілими - своїми серед своїх.

Принагідно зазначити, що цей навчальний рік є історичним та особливим для кожного з нас. Зовсім скоро, а саме 5 жовтня ц.р. ми зі всією «коледжанською» родиною будемо відзначати визначну ювілейну дату - 90- річчя Житомирського агротехнічного коледжу. Уже виготовлені банери, повсюдно йде ремонт, змінюється дизайн коледжу, оновлюється матеріально-технічна база навчальних класів, лабораторій, майстерень, підходить до свого завершення встановлення та відкриття фонтану тощо. Відтак сміливіше відчиняйте двері у країну знань, адже й вам судилося долучитися до історичних подій коледжу, стати його яскравими постатями та звідати ще багато цікавого та неповторного.

Новий день продукує нові плани, додає безліч емоцій і гарних сподівань, закликає до рішучих дій. Наразі викладачам вручено квіти зі щирими привітаннями, кращим роздано нагороди, грамоти, сказано чимало теплих слів. Та все ж - скільки б років не віддано коледжу, скільки б екзаменів не проведено, олімпіад не подолано, все одно хвилюються викладачі, хвилюються куратори – адже їм сіяти у ці молоді душі добре, розумне, вічне і разом крокувати у майбуття. Але найбільше, мабуть, хвилюються ті, хто вперше переступив поріг нашого навчального закладу. Приємно, що разом з ними прийшли розділити свято першого дзвоника їхні батьки, родичі, знайомі. І знову нас спіткала приємна несподіванка, адже наша простора актова зала заледве вмістила усіх бажаючих побувати на «першому уроці», де відбулося знайомство з коледжем та його визначними історичними віхами.

Серед запрошених – заступник міського голови, випускник коледжу Дмитро Григорович Ткачук. Згадуючи своє навчання та з огляду на нинішній свій статус, він висловив досить цікаву гіпотезу, до якої варто дослухатися. Буваючи на різних молодіжних та студентських форумах, він, зокрема, зауважив, що суть навчання сьогодні полягає не в тому, аби засиджуватись у аудиторіях чи бібліотеці. Вчитися потрібно самостійно, на кожному кроці життя. Вчитися потрібно, аби якомога більше пізнавати реалії нашого сьогодення, не боятися помилок та успішно долати труднощі. У цьому, звісно, є сенс, адже наше життя дуже стрімко змінюється, розвивається, а тому настав час слідувати сучасним трендам, бути інноваційними та креативними, чого й побажав нашим студентам.

«Коледжан» прийшли привітати численні гості й, знаєте, з досить символічними подарунками та корисними настановами. З вітальним словом до студентів звернулися заступник директора Житомирського обласного управління «Приватбанку» Давидюк Вадим Юрійович, представник національного олімпійського комітету, заслужений тренер України Зорнік Володимир Романович, голова обласного спортивного товариства «Колос» Сташенко Олександр Федорович, перший заступник голови Житомирської обласної федерації футболу Радушинський Віктор Владиславович, виконуючий обов’язки директора школи олімпійського резерву з футболу м.Житомира Скримінський Микола Йосипович та ін. Чи то так співпало, а чи це вже стало закономірністю, але коледж завжди славився своїми спортивними досягненнями. До речі, минулий рік ми завершили досить успішно - стали чемпіонами у Всеукраїнських змаганнях з міні-футболу. Відтак і подарунки цього року відповідні – аби студенти не здавали своїх позицій та усіляко підтримували спортивні традиції - отримали футбольні м’ячі та персональний комп’ютер.

Затим перед присутніми виступила справжня легенда коледжу, заслужений вчитель України Шкатула Галина Данилівна, яка подякувала долі, що має можливість уже в такому поважному вічі зустрітися з колегами та студентами у новому навчальному році. Вона, зокрема, наголосила на престижності нашого навчального закладу, повідала, що випускники коледжу успішно працюють не лише в Україні, їхня географія розкинулася від берегів Європи і аж до Америки. І коледж завжди пишався своїми студентами.

Ну і, звісно ж, задав тональності у новому навчальному році, побажав стрімкого ритму життя директор коледжу М.М.Тимошенко - заслужений працівник освіти України, кандидат економічних наук, депутат Верховної Ради шостого скликання. Він справді сприймає цей день як родинне свято, адже тут завжди панує щира, відверта розмова, взаєморозуміння. «Ми раді, що студенти вступили саме до нашого навчального закладу, де переважна більшість працюючих не лише за покликом серця обрали собі професію, а й присвятили коледжу багато років свого життя. Безперечно, ті лідерські позиції, які має наш навчальний заклад на своїх етапах історії, слід зберегти і примножити», - зазначив Микола Михайлович.

Дорогі першокурсники!. Ви почали новий етап свого життя. І будьте певні - вам надовго запам'ятається навчання в коледжі, про вступ до якого ви так мріяли. Прийшли ви сюди з новими ідеями, надіями, сподіваннями і тут, безперечно, сповна реалізуєте себе. Попереду доросле самостійне життя, нелегкий шлях до здобуття професії. Бажаємо вам стати професіоналами, і щоб професійна честь для вас була найголовнішою у житті. Не забувайте про головне - якими б спеціалістами ви не стали, залишайтеся завжди чесними, добрими, порядними людьми. Коледж радо зустрічає вас, адже в подальшому саме вам вершити його добрі справи…

Галина Маркова.