Студенти відділення «Агрономія» групи А-22 і А-24стн під керівництвом викладача Коломійця В.І. провели виїзне заняття в музеї коштовного і декоративного каміння м. Хорошів. У цьому музеї демонструються зелені кристали берилу, прозорі зразки гірського кришталю, золотистого цитрину і гірського димчастого кварцу та моріону, рожеві блакитні і поліхромні топази, унікальний аквамарин, фіолетові і зелені кристали флюориту та інші мінерали Житомирської області.

Відомо, що гірські породи Житомирщини славляться унікальним за своєю насиченістю і забарвленням, високою міцністю та витривалістю. Серед значного різноманіття плиток граніту, особливу увагу привертають неперевершені за забарвленням та малюнком такі породи як рожево-червоний граніт Лизнівського, сірий діорит Покостівського родовищ та інші. Серед лабрадоритів слід відмітити декоративні плитки з родовищ Очеретянське, Небіжське та Андрієвське. Зачаровує погляд лабрадорит Федорівського родовища. Не менш привабливим є габро родовищ Рудня Шляхова, Зарічного і Торчинського.

Побачене нашими студентами викликає велике захоплення, та сприяє поглибленню знань у вивченні предмету «Грунтознавство».

В. І. Коломієць