Обласний етап Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі» свого часу проходив на різних локаціях нашого міста. Аматорські колективи звідусіль з’їжджалися до Житомира, де їм люб’язно надавалися головні сценічні майданчики, зокрема, на площі С.П.Корольова чи вулиці Михайлівській. Прихід глядачів був забезпечений, бо не лише прихильники колективів, а й гості міста та випадкові перехожі могли спостерігати за цим захоплюючим дійством.!

Згідно з положенням, фестиваль має на меті показати кращі традиції навчальних закладів щодо змістовного проведення дозвілля, сприяти розвитку творчої особистості, зміцненню дружніх стосунків студентської молоді. А кожен виконавець, колектив - продемонструвати свою майстерність на широкий загал та дати фору не лише своїм конкурентам, а й будь-якій публіці. Більше того, якщо учасники мають звання «народний», то преференції зростають і тоді надається можливість виступити з кількома номерами – для кращого прояву своїх артистичних здібностей. Головні критерії фестивалю – оригінальність репертуару, техніка виконання, відображення регіональних звичаїв та обрядів, ритмічність та динамічність.

Не менш цікаво й масштабно пройшов фестиваль і цьогоріч. Як не дивно, але «Софіївські зорі» засяяли над Житомирським агротехнічним коледжем, який став базовим для проведення цього заходу. У разі несприятливих погодних умов, тут є велика актова зала на 650 місць, необхідні технічні можливості, власний музичний супровід, ведучі - жодних проблем. Але такої теплої, сонячної, весняної днини організатори вирішили провести це свято на вулиці – біля центрального корпусу, щоб не лише «коледжанам», а й усій Крошні було чутно, які талановиті у нас діти. Господарі, як і належить, заздалегідь подбали, аби кожному колективу тут було комфортно, зручно та по-домашньому затишно.

Із самого ранку центральний майданчик коледжу приваблював витонченою святковою атрибутикою, полонив гостей, а також перехожих своїми піснями, танцями, музичними композиціями. Задушевні ліричні мелодії, піднесений настрій, а також ніжні промені сонця додавали цьому дійству ще більшої святковості, естетичного смаку, особливої енергетики. Відтак не дивно, що з часом глядачів збиралося все більше і більше.

Зрештою, представляємо вам учасників цієї захоплюючої музичної феєрії – будівельний коледж Житомирського національного агроекологічного університету, Верхівнянська філія ЖАТК, Новочорторийський державний аграрний технікум та, звісно ж, господарі – Житомирський агротехнічний коледж.Кожен із колективів представляв різні жанрові форми виконання – це і солісти, дуети, тріо, квартети, народні вокальні жіночі та чоловічі ансамблі, танцювальні колективи. У кожного – своя програма, відповідні сценічні костюми, спеціально підібраний репертуар, група підтримки.

Фестиваль пройшов організовано та «засвітив» нових «зірочок». Наразі, коли поєднані молодість, краса та ще й талант – без захоплення спостерігати за таким дійством неможливо. А тому море емоцій, шквал оплесків та неймовірну підтримку від вдячних глядачів викликали солісти – Аліна Талько, Тарас Данилюк, Микола Кіриєнко, ансамблі «Чарівність», «Стожари» та, власне, кожен учасник цього масового, щорічного фестивалю.

Компетентне журі підбило підсумки та визначило переможців, яких було нагороджено дипломами та щирими оваціями.

П. Д. Іванцов,

заступник директора з виховної роботи

Фото: В. Мурашевський