У Житомирському агротехнічному коледжі відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті й примирення та 74-й річниці з Дня Перемоги. І хоч все далі відходять грізні роки Другої Світової війни та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.

Роки... Скільки б їх не минуло, не зітруться у народній пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забуваємо й ми воїнів нашого навчального закладу. Коли почалася війна, в Житомирському коледжі (технікумі) проводилися державні екзамени, випускались 120 студентів, серед яких – 55 юнаків.

З перших днів війни усі вони пішли на фронт захищати країну. І ось тепер золотими літерами вписані їх прізвища та імена в Книзі Пам’яті, викарбувані на Стелі: загиблим викладачам, працівникам, студентам коледжу. Війна нагадує про себе тисячами таких обелісків і братських могил. Вони - святиня нашої пам’яті. Від вдячних нащадків до підніжжя лягають живі квіти.

А серед присутніх урочистого дійства на честь Дня Перемоги – жива легенда нашого часу, колишній викладач ЖАТК, ветеран праці, учасник бойових дій - Вольницький Микола Федорович, який пройшов усю війну з 1941 по 1945 роки. У залі особлива тиша, спогади ветерана, якому вже майже 96 років, не залишають байдужим нікого. Ось вона справжня історія, правда про війну, за яку отримано численні нагороди, виборені у смертельних боях.

Доповнюють сказане листи з фронту, які писав своїй родині колишній директор коледжу (технікуму) Онуфрій Миколайович Пилютін. Усі вони пронизані любов’ю і теплом, щирим бажанням прогнати з нашої землі ненависного ворога та перемогти. Його мрії здійснилися та, на жаль, ціною власного життя.

Шановні ветерани! Ми щиро вітаємо Вас зі святом, з Днем Перемоги! Ми, ваші нащадки, звертаємося до вас зі словами вдячності за вашу мужність і героїзм. Це ви зі своїми побратимами наближали свято Перемоги, віддаючи своє здоров’я, найкращі роки життя за мирне сьогодення. Честь і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай ніколи не згасає пам'ять про героїв!

П. Д. Іванцов,

заступник директора з виховної роботи