Цього дня у нашому просторому, ошатному «коледжанському» парку якось по-особливому співали птахи, сонце дарувало свої ніжні промені, небо було чистим та безмежним. Адже у Житомирському агротехнічному коледжі й свято особливе – випуск. То ж на центральному майданчику біля Фонтана Знань й зібралися головні винуватці події – наші славні випускники зі своїми кураторами, батьками, друзями та знайомими. А поряд – презентація нової техніки та лабораторних приладів – тут і мотоблоки, косівниця, мікроскопи, сучасний італійський оприскувач, навіть новенький трактор. А ще – численні спортивні кубки, море квітів, щирі посмішки й неймовірна святкова атмосфера. До того ж, нагород «коледжанам» додалося, адже буквально напередодні ми знову стали чемпіонами України з міні-футболу!

Святкування випуску проходило у два етапи і саме тому, що цьогоріч у нас були досить «урожайні обжинки». Свій важливий титул, що зветься «випускник-2019» здобувають 460 студентів коледжу, з них 101 – бакалавр, 37 випускників закінчили навчання з відзнакою. До речі, «механіки» святкують свій 100-й ювілейний випуск і вже 15 випуск – бакалаври-механіки. Отож, до урочистої зали на сцену запрошуються студенти відділень «Агрономія» та «Агроінженерія».

Наш коледж – це великий світ, у якому є два центри – Учитель і Учень. Саме викладачі і студенти перетворюють звичайну будівлю у бурхливий, вируючий, гомінкий, але сповнений доброти дім, де з кожним роком одні стають розумнішими, інші – мудрішими, а всі разом – близькими та рідними. І день цей запам’ятається кожному, адже у ньому переплелися радість і смуток, спогади і мрії, дитинство і юність. День, який зібрав разом нашу дружну «коледжанську» родину, родину викладачів, батьків та студентів, а також численних гостей. Цей теплий червневий день ніби пророкує вам, дорогі наші випускники, ясну та спокійну долю, чистий та безмежний шлях.

Чотири роки тривала казка вашого студентського життя. У ній були і добрі чарівники-викладачі, які володіли чарівним ключиком до країни знань. Звісно ж, були і чарівні слова, які відкривали заповітні двері у цю країну, були безмежні мрії і надії. Але студентська казка закінчилася, залишилося перегорнути її останню сторінку і сказати добре слово тим, хто вів вас по цій чудовій країні, хто допомагав вам долати труднощі, рости і розвиватися.

Та спершу дозвольте надати слово директору, головному натхненнику нашого навчального закладу – Миколі Михайловичу Тимошенку, який завжди задає тон у роботі, навчальному процесі, дбає про коледж (і від того він став одним з кращих!), по-батьківськи тепло й щиро ставиться до своїх вихованців. До речі, це його перший випуск у цьому статусі, а відтак, підписуючи дипломи, не раз замислювався, яку ж плеяду молодого покоління ми виховали, кого і як навчали, з якими знаннями та помислами даємо путівку у доросле життя. Так, справді,звикаєш, прикіпаєш до цих дітей, спочатку здавалося б чужих і таких різних, а потім вони так западають тобі у серце і душу, що уже важко тиснути їм на прощання руку та казати: у добру дорогу, до побачення, дорогі наші випускники.

Ну і переходимо до гостей, які присутні на нашому святі. У першому відділенні вручення дипломів до нас завітав народний депутат України, доктор юридичних наук, професор, справжній Поліський самородок, наш земляк, який завжди був близький нашому колективу і всіляко його підтримував – Віктор Йосипович Развадовський. Державний діяч, привітавши випускників, викладачів та батьків з підкоренням чергової життєвої вершини студентами, які успішно завершили навчання у Житомирському агротехнічному коледжі, побажав їм здоров’я, реалізації задумів, зокрема ефективного застосування здобутого багажу знань, особистого щастя під мирним небом процвітаючої України, святкового настрою та Божої благодаті. На завершення народний депутат та директор коледжу під гучні оплески присутніх вручили випускникам дипломи про здобуття спеціальностей аграріїв.

Невеличка пауза, теплі, щирі привітання, дружні обійми, фотосесія і наше свято продовжується. До нас прибули нові гості – випускник коледжу, а нині кандидат юридичних наук, заслужений юрист України, голова Верховного суду України Василь Іванович Гуменюк. Він на власному прикладі довів, що у житті все можливо, відтак студентам побажав ставити перед собою мету і досягати її. Також на згадку він передав у музей коледжу «Краю мій, моє Полісся» суддівські атрибути та мантію. А директор навчального закладу, за дорученням колективу та науково-педагогічної ради, вручив гостю головну нашу відзнаку «Гордість коледжу».

А на арену сцени виходить ціла когорта випускників відділення «Будівництво та цивільна інженерія», «Електрифікація та інформаційні системи», «Економічне». Знову лунають такі проникливі й потрібні слова, адже справді у цих стінах випускники отримали безцінний скарб знань і досвід, який обов’язково допоможе їм вибрати правильну дорогу в житті. І ми певні, що студентська пора назавжди залишиться у вашій пам’яті. Нехай дружба, яка зав’язалася в ці роки, стає міцнішою, а поради викладачів, наставників, кураторів завжди тішать вас та не забуваються. Будьте гідними поваги людей, радуйте свою альма-матер і батьків успіхами та досягненнями!

Як у першому, так і другому потоці стіни коледжу залишають багато справжніх «зірочок» та «знаменитостей». Передусім, як не прикро, але це наші блискавичні ведучі – Богдана Безпальчук та Максим Кравчинський, прекрасні співаки - Артем Остапчук, Марина Шкатула та Микола Кирієнко, неперевершені спортсмени – Микола Степанюк, Богдан Барвінок та Владислава Корнійчук - чемпіонка України з тенісу, Галахов Валерій – переможець Всеукраїнських змагань з міні-футболу, Ночвай Дмитро – Багаторазовий чемпіон Всеукраїнських змагань з легкої атлетики, у нас навчався нащадок знаменитого роду колишнього директора Пилютіна - Максим Боровицький, представник славної хліборобської династії - Володимир Левчук, переселенець з Луганська Степан Григоров, статні красені-близнюки, механіки Павло та Петро Куц та ще багато молодих, талановитих хлопців та дівчат, які сьогодні отримали дипломи.

Настає день і тепер щасливі власники дипломів можуть нарешті «підірвати» цей світ своєю ерудицією та вмінням, набутими знаннями та навичками. У піднесеному настрої, із загравою в очах, гарні, молоді, окрилені, дорослі й трішечки мрійливі. У самостійне життя їх кличуть іще незвідані шляхи, які кожному доведеться пройти, згадуючи мудрі слова й настанови, екзаменаційні випробування. Ми приєднуємося до привітань на їх адресу і бажаємо усіляких успіхів і справжніх досягнень! З Днем випускного вас! Із особливим, неповторним святом у вашому житті!

Галина Маркова,

В’ячеслав Мурашевський (фото)