Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах нашого життя, у Житомирському агротехнічному коледжі діє система профілактичної роботи щодо попередження правопорушень серед студентів, уникнення тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин, запобігання булінгу. Це і зустрічі з працівниками правоохоронних органів, наркологічного диспансеру, адміністрації навчального закладу, кураторами груп та вихователів гуртожитків. Робота з превентивного виховання ведеться постійно, створена рада профілактики правопорушень, до якої входять голова профспілкової організації студентів коледжу та голова Ради студентського самоврядування.

Також проводяться індивідуальні бесіди з правового виховання, ведеться діалог з батьками дітей, схильних до правопорушень, налагоджено соціально-психологічний супровід. У коледжі ми намагаємося створити дієві партнерські стосунки між батьками, адміністрацією та студентами, аби у нас був сприятливий мікроклімат для навчання, студенти мали належний захист, почувалися комфортно.

Куратори щоденно ведуть облік відвідування студентами занять, виявляють тих, хто запізнюється на заняття або відсутній на парах без поважної причини, з’ясовують обставини пропусків. З цими студентами та їх батьками проводяться роз’яснювальні бесіди про неприпустимість безпричинних пропусків занять. Адже дисципліна починається з малого, а виховна робота передбачає кінцеву мету – запобігти, уникнути та попередити, донести до кожного студента почуття соціальної відповідальності за свою поведінку, вчинки та виростити дружньо налаштовану, духовно багату, толерантну людину.

П.Д.Іванцов,

заступник директора з виховної роботи