24.10.2019 року відбулася чергова зустріч представників великого фермерського господарства Німеччини «Ріккен» з адміністрацією та студентами коледжу. На зустрічі німецькі гості поділилися враженнями про студентів коледжу, які цього літа проходили практику на фермі «Ріккен». В цілому, студенти проявили себе кваліфікованими спеціалістами, сумлінно виконували запропоновані роботи, відзначалися дисциплінованістю та зацікавленістю в результатах практики.

І сподівання їх не підвели. Винагородою стала достойна оплата праці та повага німецьких фермерів до студентів коледжу. Студентам, які найкраще себе проявили, було запропоновано на наступний рік не тільки приїхати на роботу до господарства, а і очолити бригади інших практикантів та вже з ними поділитися своїм досвідом.

У свою чергу зарубіжні гості презентували програму практичних стажувань на фермерському господарстві Німеччини «Ріккен», де теж можна отримати хороший досвід, поглибити знання та отримати достойну винагороду за працю. Заробіток студента залежать від нього самого, його мотивації, працездатності, дисциплінованості та культури поведінки.

Фермерське господарство «Ріккен» - це потужний агровиробник в Східній Німеччині з площею землі 10000 га., на його полях вирощуються різноманітні сільськогосподарські культури: полуниця, малина, спаржа, огірки, картопля та багато іншого. Такі обсяги передбачають не тільки збір урожаю, а і роботи по сортуванню, прийому та зважуванні продукції, можливі різноманітні роботи по зачистці поля від систем зрошування. Певні преференції чекають на тих, хто має посвідчення водія на керування трактором і навички з роботою сільськогосподарської техніки – це дасть можливість попрацювати на сучасній техніці.

Тепер щодо умов праці та проживання. Робочий день залежить від погоди та інтенсивності дозрівання врожаю на полі. У середньому він триває 8 робочих годин на день та однією годиною перерви на обід і шість днів на тиждень. В пікові періоди, тобто перед святами або в час максимального дозрівання – робочий день може тривати і довше. Студенти забезпечені 3-разовим харчуванням та підвозом на роботу і з роботи.

Проживають студенти на території підприємства, житлом забезпечує роботодавець. Здебільшого це кімнати на 2 особи, де є усі необхідні умови та зручності. Вартість проживання та харчування складає до 20 євро на добу та вираховується із зарплати.

У вільний час студенти мають можливість відвідати цікавинки Берліну, Лейпцігу чи інших міст Німеччини, або влаштувати пікнік на березі Бішдорфського озера.

Д.О.Рубанець,

завідувач навчально-виробничої практики