м. Житомир, вул. Покровська, 96
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм одбирає мову.
Ліна Костенко

Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. Воно було проголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 26 жовтня – 17 листопада 1999 в Парижі. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

“Мови – це важливо!” – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови. Метою Міжнародного дня рідної мови є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн. ЮНЕСКО виступило за зближення культур і їх активну взаємодію, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини Планети.

Та історія свята, на жаль, має трагічний початок…21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Для виживання мови необхідно, щоб нею говорило щонайменше 100 000 чоловік. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

Закликаємо всіх долучитися до свята!
Оголошуємо конкурс серед здобувачів освіти та викладачів «Напиши оду рідній мові». Кращі ваші роботи будуть розміщені на сайті.
Свої твори можете надсилати на електронну пошту lesyanadya@ukr.net або віддати викладачам української мови ( 305 чи 7аудиторії)
Творіть, любіть мову свою та будьте найкращими!

Ємець Л.В.