Новини
З 06 по 20 листопада триватиме додатковий набір на навчання для здобуття ОС “Бакалавр” на основі 11 класів, ОКР “Молодший спеціаліст” та ОС “Бакалавр”
м. Житомир, вул. Покровська, 96
Адреса
13613, Житомирська область, Ружинський район, с. Верхівня, вул. Миру, 20
E-mail
tehnikumv@i.ua
Телефон:
04138-9-56-45

Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу

PDF Положення про Верхівнянську філію Житомирського агротехнічного фахового коледжу 3.35 MB PDF Наказ про перейменування філії 310.88 KB

Філія знаходиться  в селі Верхівня Ружинського району Житомирської області. На території пам’ятки садово-паркового мистецтва другої половини 18 століття. Сам коледж розташований в приміщені маєтку Ганських,  де в свій час перебував видатний письменник Оноре де Бальзак. Також, в приміщені розташовано Літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака.

Верхівнянський агротехнічний коледж має свою, цікаву та захопливу історію. У 1922 році в колишньому маєтку Ганських була заснована агрошкола. Через рік вона стала філіалом Київського сільськогосподарського інституту. Майбутні агрономи та їхні викладачі проживали в кімнатах на другому поверсі, а на першому навчалися. Нині тут сільськогосподарський коледж. За час свого існування він дав народному господарству понад чотири тисячі фахівців-аграрників. Але не про це, зараз ми поговоримо про те що було до коледжу…

Маєток Ганських — пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця 18 — початку 19 столітть. Розташований в селі Верхівня Ружинського району Житомирської області. Занесений до реєстру національних святинь України.

Верхівнянський парк — пам’ятка садово-паркового мистецтва другої половини 18 століття розташована в селі Верхівня Ружинського району Житомирської області. Стаус парк отримав згідно з постановою № 22 Колегії державного комітету Ради Міністрів УРСР з охорони природи від 26 липня 1972 року. Площа — 33,75 га. Має історичне значення як місце, де з 1847 по 1850 рік в маєтку Ганських проживав Оноре де Бальзак.

Парк заснований протягом 1780—1790 років Яном Ганським. Видовий склад дерев в основному з місцевих порід. Тут насаджені дуби, ясени, липи, тополі, яким по півтора сотні, а то й більше років.

У наш час на території парку розташована Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу.

Що було до:

Протягом 1780—1790 років графом Яном Ганським на території сучасного маєтку був заснований парк. Потім у 1800 році збудований в ампірному стилі палац, виразною ознакою якого було повернення до античого мистецтва. Закінчував будівництво вже син Яна — Вацлав Ганський, якому верхівнянські землі перейшли у спадок від батька. Маєток збудований майстрами, що були запрошені з Поділля та Волині. Керували будівництвом відомі на той час архітектори. Будівельні матеріали завозились з багатьох країн.

Гостей Ганські приймали в розкішному залі палацу з барельєфами на міфологічні теми стародавніх Риму і Греції. На балконі грав оркестр з музикантів-кріпосних. Із залу був вихід в їдальню. На першому поверсі знаходилися кімнати для відпочинку. Коли бали закінчувалися далеко за північ, тут можна було заночувати.

Поруч з палацом споруджені два флігелі, що з’єднувалися з палацом підземними ходами. В одному була кухня, звідки носили їжу панам через підземний хід. В іншому флігелі містилася столярна майстерня, а також жив управитель, брат Вацлава Ганського — Карл. Також на території маєтку був будинок в якому колись жили сімейний лікар, ветеринар, садівник, агроном.

У 1810 році неподалік палацу споруджено каплицю (усипальницю) Ганських. Колись каплиця була двоповерховою, але після Жовтневого перевороту 1917 року та громадянської війни лишився тільки один поверх.

Після одруження у 1819 році з Евеліною Ржевуцькою Вацлав Ганський подарував їй селище Верхівню з маєтком. В 1847 році, вже до вдови Ганської, до маєтку переїхав її коханець (з 1850 року чоловік) — Оноре де Бальзак, де він написав п’єсу «Мачуха», працював над «Депутатом від Арсі», «Мадмуазель де Віссар або Франція за часів Конституції», «Дрібними буржуа», «Жінкою-письменницею».

Останнім господарем Верхівні був брат Евеліни Адам Ржевуський. Саме йому її донька, збіднівши, продала свій спадок.

Початок коледжу:

У 1922 році в колишньому маєтку Ганських була заснована агрошкола. Через рік вона стала філіалом Київського сільськогосподарського інституту. Майбутні агрономи та їхні викладачі проживали в кімнатах на другому поверсі, а на першому навчалися. Нині тут сільськогосподарський коледж. За час свого існування він дав народному господарству понад чотири тисячі фахівців-аграрників.

В 1959 році з нагоди 160-річчя від дня народження Оноре де Бальзака в приміщенні тодішнього сільськогосподарського технікуму було відкрито кімнату-музей письменника, яка на громадських засадах діяла до 1995 року. Тридцять років по тому відбувається реставрація палацу, а у 1995 році завдяки ініціативі колективу технікуму було обладнано три меморіальні кімнати, які й стали Верхівнянським літературно-меморіальним музеєм Оноре де Бальзака.

На даний момент, Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу, готує провідних спеціалістів за спеціальністю “Агрономія”. Є денна та заочна форми навчання. Види навчання як державні так і по контракту. Директор філії: Дмитренко Олексій Олексійович. Заступник диретора з навчально-виховної роботи: Вовк Антоніна Миколаївна.