Новини
Увага! Перехід на дистанційне навчання!
м. Житомир, вул. Щорса, 96

У зв’язку з тимчасовим переходом на дистанційне навчання та Закону України від 30.03.2020 №540-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.) всі заходи бібліотеки Житомирського агротехнічного коледжу скасовано. Але, ми продовжуємо інформувати вас про цікаві події та дати!

Слідкуйте за оновленнями на сайті.

Бережіть себе!

Бібліотека була і залишається центром культурно-просвітницької роботи. Щороку в організації плануванню заходів дуже допомагає календар пам’ятних дат. Відштовхуючись від ювілеїв видатних особистостей, історичних подій, інших цікавих дат, можна вибудовувати графік базових заходів.Сьогодні навряд чи когось зацікавить годинна лекція навіть про дивовижну людину або унікальній події. Все треба красиво упакувати, подати, зацікавити. Особливо, якщо мова йде про юнацьку аудиторію.

Кожен день календаря, за рідкісним винятком, несе потенціал відразу декількох дат, свят, ювілеїв. Це і дати суспільно-політичного характеру, і події, пов’язані з літературою, мистецтвом, краєзнавством.

9 листопада
День української писемності та мови

Це свято було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 “Про День української писемності та мови” на підтримку “ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства”.

За православним календарем у цей день вшановують пам’ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.

Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Він є автором найдавнішої пам’ятки історіографії та літератури українців – “Повісті минулих літ”, яка була завершена близько 1113 року.

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності, який проходить на Українському радіо. Таку акцію започаткували 2000 року. Так, щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

17 листопада
День студента

День студента. В Україні це свято відзначають двічі: 17 листопада (Міжнародний день студента) та 25 січня (Тетянин день), який також асоціюється з днем студента.

Студенти – це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Студентство – це не лише найкращі та безтурботні роки, а й певна школа життя, де набираються життєвого досвіду, готуються до самостійності та відповідальності.

Вітаємо всіх студентів зі святом! Нехай у вашому житті буде все так, як ви того хочете!

Всім відмінного навчання і здійснення мрій !

21 листопада
День Гідності і Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Свято встановили Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.

Пам’ятну дату ввели, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму і мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

28 листопада
День пам’яті жертв голодомору

28 листопада – День пам’яті жертв голодомору. Цей день відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років. У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

О 16:00 буде оголошено хвилину мовчання та вшанування пам’яті жертв голодоморів, а також проведено загальноукраїнську акцію «Засвіти свічку». У цей час кожен бажаючий може долучитися до акції та встановити свічку на підвіконні.