м. Житомир, вул. Покровська, 96

У 2021 р ЗНО з математики заплановано на 28 травня. Студенти, які все ж вирішили здавати зовнішнє незалежне оцінювання, продовжують готуватися.

У всіх виникає безліч питань і побоювань. Тому давайте трошки розберемося у цьому питанні. Отримайте деякі поради, щодо здачі ЗНО від викладачів математики.

  • Не потрібно жахатися відкритої частини, навіть почавши розв’язувати завдання або помилившись у розрахунках, все одно є шанс отримати частину балів за це завдання, зробивши декілька правильних кроків розв’язання. У геометричних задачах варто виконувати малюнок, писати дано. Покроково шукати елементи ті, які можете знайти, можливо, у ході розв’язку знайдете і вірну відповідь.
  • Щодо завдань з короткою відповіддю, то там специфіка дещо інша: не важливо, як буде розв’язана задача, головне – дати правильну відповідь. І тут якраз злий жарт може зіграти навик розрахунків або навіть неуважність. Буває так, що правильно розв’язуючи задачу, можна згубити, наприклад, мінус. Цей, здавалося б, незначний момент, також потрібно тренувати під час підготовки. Крім того, у завданнях такого типу відповідь записується у вигляді десяткового дробу, тому важливо відпрацювати навик переведення звичайних дробів у десяткові.
  • Якщо не знаєте правильної відповіді не засмучуйтеся, не ставте одразу навмання, а спробуйте застосувати методи від супротивного, тобто відкинути точно не вірні відповіді.
  • Навчіться правильно заповнювати бланки відповідей, вірно по розрядам записувати цифри.

Пам’ятайте, математиці можливо навчитися тільки шляхом постійних тренувань, розв’язуванням різноманітних задач. Пробуйте розв’язувати самостійно, тільки самостійно розв’язані завдання дадуть вам впевненість у собі та принесуть задоволення. Важливо підготуватися також морально і психологічно. Тому всі психологи і лікарі рекомендують міцний сон, смачну корисну їжу, прогулянки на свіжому повітрі. Успіхів Вам!!!

Викладачі математики
Хлупянець І.В., Трофімчук О.Л.