м. Житомир, вул. Покровська, 96

Зовнішнє незалежне оцінювання з історії України входить в трійку найпопулярніших тестувань, поруч з математикою та українською мовою.

ЗНО з історії України – це тест, який вміщує в собі теми зі шкільної програми за період 7-11 класу.

Як запам’ятати велику кількість дат?

Один із найскладніших моментів підготовки до ЗНО з історії – це запам’ятовування дат. Не потрібно вивчати всі дати, варто звернути увагу на ті, які зазначені в програмі ЗНО.

Один із найпопулярніших методів вивчення дат – використання карток.

Такий метод можна використовувати як при самостійній підготовці, так і в компанії, аби вивчення було веселішим.

Так, в кінці накопичиться ціла скарбничка з картками, за допомогою яких можна перевірити свої знання по всім темам.

Як працювати з мапами?

В програмі ЗНО зазначені події, які можуть відтворюватися на мапі. Для того, щоб правильно виконати завдання з мапою, потрібно не запам’ятати її візуально, а вміти проаналізувати.

Завдання на мапах може бути надзвичайно різноманітним: від траєкторії руху якогось війська, до запитання – в якому році проходила зображувана війна.

Потрібно бути уважним до всіх деталей, які зображені у тестах. Звертати увагу на позначки міст, столиці чи розташування певних об’єктів.

Як розпізнати зображення?

Окрім мап, у тестовому зошиті можуть бути інші візуальні елементи, наприклад, портрети історичних діячів або зображення архітектурних пам’яток.

Кожного року в тестуванні трапляються 2-3 завдання, які стосуються відтворення інформації через візуальні елементи.

Крім цього, у тестовому зошиті можуть бути історичні карикатури. Для багатьох це  виявляється складним, потрібно не лише візуально розпізнати зображення, а й проаналізувати його.

Запитання із зображенням карикатур можуть принести додаткові бали, але звертайте увагу на деталі, які зображені на картинці.

Карикатура– це смішне, спотворене зображення предмету або особи. Важливо зрозуміти, що саме автор хотів висміяти або акцентувати даним малюнком.