23 березня студенти груп Фб-11 та ЕкО-21 прийняли участь в інформаційному заході, метою якого було підвищення обізнаності з проявівсексуальної експлуатації, сексуального насильства, сексуальних домагань до жінок і дівчат.

На заході психолог ГО ЖІКЦ Аліна Бродовська надала визначення і роз’яснення на прикладах таких понять як «гендер», «гендерна рівність і нерівність», «гендерні стереотипи», «гендернозумовлене насильство», «види неприйнятної сексуальної поведінки: експлуатація, насильство і домагання», «політика запобігання сексуальної експлуатації і наруги».

Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) – це жахлива реальність порушення прав людини, а саме жінок та дівчат усього світу. Під час надзвичайних ситуацій підвищується ризик насильства, експлуатації та зловживань. Водночас національні системи, зокрема системи охорони здоров’я та правосуддя, мережі громадської та соціальної підтримки слабшають. Погіршується й доступ до послуг охорони здоров’я, зокрема з охорони сексуального і репродуктивного здоров’я, а також до правових послуг, що призводить до створення атмосфери безкарності, де винуватці уникають відповідальності. Коли системи та служби порушені чи зруйновані, жінки та дівчата зіштовхуються зі ще більшим ризиком порушень прав людини, таким як сексуальне насильство, знущання, насильство зі сторони свого партнера та ранній шлюб. ҐЗН спричиняє значні та довготривалі наслідки для здоров’я, психосоціального і економічного благополуччяжінок і дівчат.

Практичний психолог, 
Ольга Шаргіна