Доброго дня,
Сьогодні я на своєму прикладі хотів би розповісти про цінність знань і користь навчання (навіть якщо ви не плануєте працювати зі спеціальності). Чомусь здається, що словами «я навіть не буду працювати зі спеціальності, мені ці дисципліни не потрібні» свою лінь виправдовує велика кількість студентів. Якщо ви ще не обрали ким бачите себе у майбутньому, не варто відразу закидати навчання. Ви повинні пам’ятати що ви навчаєтесь насамперед не тільки заради диплому. Знання і навички, які ви здобули під час навчання, ніколи не були настільки актуальними та потрібними як сьогодні. Почну безпосередньо зі знань. Для людей які будуть працювати у подібних зі своєю спеціальністю сферах цінність знань очевидна. Без елементарних професійних знань ви банально не будете потрібні достойному роботодавцю. Якщо ви ще не визначились пам’ятайте, що знання вам ні в якому разі не завадять – «якщо самураю меч знадобиться всього раз за все життя, він буде носити його з собою все життя».
Коли ви навчаєтесь – ви розвиваєтесь, а саме покращуєте свої здібності у засвоєнні інформації, аналізуєте та вчитесь вирішувати задачі різноманітних напрямів. В наших освітніх закладах є досить цікава риса – додавати в освітній процес дисципліни, які не пов’язані зі спеціальністю. Це не подобається багатьом студентам, але саме це є вашим шансом спробувати себе у інших сферах. А все ж потрібно запитати себе «ким я хочу бачити себе в майбутньому?». Не бійтеся робити такий складний вибір, ви завжди зможете змінити свій шлях.
Не так давно я так само був студентом, який ділив дисципліни на ті які мені знадобляться і на ті, які потрібні лише для “заліковки”. Як іронічно дивитись на це через призму часу, враховуючи те, що саме ті предмети, які я не хотів вивчати зіграли одну з ключових ролей в моїй нинішній професії. На той час я навчався з думкою, що буду працювати за обраним фахом. Для таких же студентів яким був я, хочу сказати, що диплом і його колір грають роль в останню чергу. Хороший роботодавець спочатку перевірить вас на навички швидко та якісно сприймати нову інформацію. Після того, як я пів року пропрацював за фахом, я зрозумів, що хочу займатися чимось іншим. І я з легкістю змінив свою професію. Іронія долі в тому, що тут мені і знадобилися дисципліни для “заліковки”, ті дисципліни, які я вважав непотрібними.
Особисто від себе хочу дати вам 3 поради:
- Обирайте ту професію, яка вам подобається, а не ту яку обирають за вас ваші батьки. Це ваше життя і вам його проживати, та і часи змінюються «чому люди з минулого навчать нас жити в майбутньому?». Але вони говорять корисні речі тому слухати і аналізувати їх слова також потрібно.
- Вчіть всі дисципліни, які вам читають, хто знає яка інформація вам знадобиться. Окрім цього ви навчаєтесь засвоювати нову інформацію і вирішувати різноманітні поставлені вам задачі.
- Не бійтеся помилятися. Ми живемо в еру інформації, тому завжди можна перевчитись на іншу спеціальність.
Ми живемо у дивовижний час. Сьогодні ти можеш стати ким завгодно, звісно якщо докласти до цього певні зусилля. Вчіться, аналізуйте те, що вивчили і не забувайте розвиватися. Здатись чи розвиватись, обираєте ви.
Чуйко Вадим,
випускник Житомирського агротехнічного коледжу,
відділення “Електрифікація та інформаційні системи”