м. Житомир, вул. Покровська, 96

Вербна неділя – таку народну назву має велике церковне свято Вхід Господній в Єрусалим. У православ’ї воно входить до числа дванадесятих свят. У 2021 році це православне свято випадає на 25 квітня.

Свято присвячене урочистому входу Ісуса Христа в Єрусалим. Відбулося це після того, як Христос воскресив праведного Лазаря й чутки про це диво поширилися багатьма містами. У писанні сказано, що Ісус в’їжджав у місто верхи на ослі. Багато людей вийшли його зустрічати, вони обсипали шлях Христа квітами, пальмовими гілками й клали біля його ніг свій одяг. Так зустрічали лише царів. Але Ісус йшов до Єрусалиму не для земної влади, а на мученицьку смерть в ім’я спокутування гріхів людства.

Напередодні свята люди зрізають гілочки верби і ставлять вдома у воду, щоб вони розпустилися. Саме ними замінили пальмові гілки в тих країнах, де пальма не росте. Це єдине дерево, яке розпускається ранньою весною. До того ж у православних християн верба символізує чеснота, оновлення і нове життя.

Прикмети та повір’я:

  • Якщо на Вербну неділю хороша погода – буде гарний урожай фруктів.
  • Вітряно у цей святковий день – до прохолодного літа.
  • Несподівано вдарив мороз – цього року як ніколи вродить пшениця.
  • Аби вдома був достаток і благополуччя, цього дня потрібно посадити або пересадити кімнатну квітку. Якщо вона добре ростиме, то слід очікувати прибутку, а якщо зів’яне – готуватися до збитків.
  • Якщо дівчина хоче в найближчому році вийти заміж, то їй необхідно до світанку наламати гілок на молодий вербі, покласти їх біля ліжка й весь день думати про кохану людину.
  • Перед початком важливої справи слід з’їсти декілька бруньок верби, припасеної у Вербну неділю, – це допоможе залучити удачу.
  • Щоб отримати гарний урожай, початком сезону польових робіт слід увіткнути в землю гілочки верби.
  • Боязким і несміливим людям у Вербну неділю, прийшовши з церкви, слід убити в стіну кілочок з освяченої гілки верби – вона допоможе позбутися страхів, боягузтва і нерішучості.