Незламна духом, мужня, сильна, витривала донька українського народу – Леся Українка. Найвідданішою і найглибшою її любов’ю була рідна земля – Україна. Леся змушена була часто перебувати на лікуванні в інших країнах через свою тяжку недугу, але подумки завжди була з Україною. Поетеса, обдарована Богом великим поетичним талантом, з великим натхненням описувала природу милої рідної країни: її величні ліси, голубі озера, але вона ніколи не була співцем “чистої природи”, а всюди бачила людину – з її горем і радістю, стражданнями і надіями.
Леся Українка, в першу чергу, була поетом-громадянином і свій обов’язок вбачала у служінні інтересам народу, і гірко, як особисту трагедію, переживала підневільне становище українців, їх безправність.
Доля цієї жінки, її життєва позиція, а саме: боротись до останнього – яскравий приклад для наступних поколінь, для тих, хто зневірився у собі і не бачить виходу в різноманітних життєвих ситуаціях. Всім своїм життям, своєю творчістю вона довела, що головне – це боротьба, що ніколи не потрібно опускати руки.
За своє недовге життя Леся Українка написала 270 віршів, численні поеми та віршовані драми, півтора десятка оповідань, стільки ж статей. Вшанувавши пам’ять про нашу славетну землячку, бібліотекарі ЖАТФК до дня народження Лесі Українки в приміщенні читального залу презентували книжкову виставку «Велична і сильна духом». Крім того, на сайті Житомирського агротехнічного фахового коледжу, у розділі «Бібліотека→Віртуальні виставки» до уваги наших користувачів віртуальна книжкова виставка «Вічна берегиня України». У трьох її розділах представлено літературну критику на творчість поетеси, твори, а також видання про музей Лесі Українки в м. Звягель (Новоград-Волинський) Житомирської області.
Заходьте до бібліотеки ЖАТФК, ознайомтесь з книжковими виставками, присвяченими Лесі Українці, доторкніться частинкою своєї душі до нелегкої долі та незрівнянного таланту справжньої Українки – мужньої жінки та істинної доньки свого народу.
Завідувач бібліотеки І. В. Антипчук