Новини
20 квітня о 10:00 запрошуємо майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей!--З 24 червня запрошуємо на підготовчі курси для вступу в коледж
1. Розділіть навчання на етапи

Підручники та посібники з вивчення англійської мови діляться на окремі рівні — від простого до складного. Починайте з вивчення простих тем. Не переходьте до наступного рівня не опанувавши і досконало не відпрацювавши попередній. Те саме стосується і читання книг та статей, перегляду фільмів/серіалів,— не перестрибуйте, інакше ризикуєте потонути в складних темах.

2. Поєднайте процес навчання з грою

Гейміфікація підходить не тільки дітям, а дорослим. В мережі інтернет є велика кількість додатків (Drops, Duolingo, Memrise, Anki, Magoosh), які дозволяють отримувати й використовувати на практиці нові знання (вирази, граматику, слова) в ігровій формі. Важливо не тільки заучити матеріал, але й вміти його застосовувати.

3. Переведіть всі свої гаджети на англійську мову

Це може здатися банальною порадою, але ця тема дійсно працює. Ви навіть не помітите, як запам’ятайте всі функції смартфона або комп’ютера, хоча спочатку це видаватиметься нелегким завданням.

4. Читайте книги англійською мовою

Читаючи англійською ви збільшуєте свій словниковий запас. У книгах лексика представлена у контексті певної ситуації, тому вам не потрібно її зазубрювати. Ви легко запам’ятаєте ситуації, коли її слід використовувати. До того ж ви запам’ятовуєте правила пунктуації й правопису. Під час читання англомовної літератури ви активізуєте пасивний словниковий запас (тобто ті слова та конструкції, які ви знаєте, але не вживаєте).

Щоб читання англомовної літератури дійсно приносило користь, важливо правильно підібрати книгу з урахуванням свого рівня знань. Початківцям  краще почати з читання адаптованих книг, а з рівнем Intermediate можна починати читати книги мовою оригіналу. На початковому етапі краще вибирати книги сучасних письменників. Класичні твори можуть виявитися складними, до того ж там зустрічається застаріла лексика лексика й мовні звороти.

Якщо вам зустрічається 5-15% нових слів на сторінку — отже, ви правильно підібрали книгу. Якщо таких слів 20-30% — книгу можна читати, але шукати в словнику варто не більше 5-8 ключових слів. Якщо доводиться шукати більше — краще вибрати іншу книгу, інакше ви просто потоне в словнику і кинете цю справу, не отримавши ні результату, ні задоволення.

5. Тестуйте онлайн-навчання

На спеціалізованих сайтах, платформах або додатках для вивчення англійської ви знайдете матеріали за конкретними темами й рівнями, відеоролики з розборами, тести. Таким чином ви уникнете необхідності самостійно підбирати матеріали, підручники і вправи. Ваше завдання в цьому випадку — тільки вчитися, не відволікаючись на організаційні моменти.

6. Дивіться фільми й серіали англійською

Таким чином ви можете покращити сприйняття мови на слух — слухаєте інтонацію, ритм, вимову, звикаєте до швидкості англійської мови і вчитеся її розуміти, поповнюєте словниковий запас. У фільмі вже створений контекст, який полегшить вивчення нової лексики та навчить правильно вживати її у відповідних ситуаціях.

7. Говоріть самі з собою

Чим більше ви говорите — тим краще для навчання. А якщо на початковому етапі у вас немає співрозмовника, хоча б промовляйте вголос матеріал, який вивчаєте, чи то нові слова по темі або граматика. Чим більше разів ви повторите, тим краще запам’ятаєте. Але тут дуже важливо не зазубрювати, а вдумливо та зі смислом будувати речення без відриву від контексту.

8. Шукайте новини англійською

Є спеціальні сайти, де ви можете читати або слухати новини, спеціально адаптовані до різних мовних рівнів. Тобто одна й та ж новина подається в декількох варіантах, ще й з виділеними новими словами і завданнями.

Ось кілька таких ресурсів:

  • https://breakingnewsenglish.com/
  • http://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/news-report
9. Вивчайте мінімум 3-5 нових слів щодня

Важливо не просто читати та запам’ятовувати їх, а й активно використовувати протягом дня. Наприклад, тренуйтеся вимовляти нові слова вголос (навіть просто наодинці з собою) або подумки складайте з ними речення та обігруйте в різних ситуаціях.

10. Навчіться думати англійською

Почніть із простих і часто повторюваних думок. Згадайте фрази, які найчастіше використовуєте в повсякденному житті, перекладіть їх, запишіть, вивчіть напам’ять і в наступний раз змусьте себе думати про це англійською. Розвивайте цю навичку — поступово вона перетвориться на звичку і ви зможете досить легко думати про повсякденні речі англійською.

Викладачі циклової комісії іноземних мов