м. Житомир, вул. Покровська, 96

9 листопада. Саме в цей день українці відзначають День української писемності та мови.

День встановлений указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною».

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Студенти І-ІІ курсів та викладачі Житомирського агротехнічного фахового коледжу взяли участь у написанні  Всеукраїнського радіодиктанту. Кращі результати будуть оголошені 12 листопада.

Нагадуємо, що:
  • З 8 по 12 листопада на порталі коледжу триває веб-квест «Український слід в зарубіжній літературі» для студентів І курсу, що проводиться викладачами Василюк Г.Д. та, Пузовиковою Л.А.
  • Сьогодні 10 листопада стартує ще один веб-квест «Золоте перо. Досліджуємо писемність» для студентів І-ІІ курсів, підготовлений викладачами Ємець Л.В. та Сорочинською С.П.

Леся ЄМЕЦЬ