Новини
З 06 по 20 листопада триватиме додатковий набір на навчання для здобуття ОС “Бакалавр” на основі 11 класів, ОКР “Молодший спеціаліст” та ОС “Бакалавр”
м. Житомир, вул. Покровська, 96

Викладач кафедри загально-технічних дисциплін, к.с/г.н. Рябчук О.П. провів практичне заняття у Лабораторії діагностики транспортних засобів з дисципліни «Трактори, автомобілі та паливно-мастильні матеріали» з студентами групи Аі-31 на тему: «Вплив технічного стану транспортних засобів на його екологічні показники».

На підприємстві ТОВ «Тестметрстандарт», а саме у лабораторії ДТЗ студенти провели діагностування транспортного засобу та дійшли до висновку: різного роду несправності в агрегатах і вузлах тракторів й автомобілів призводять до збільшення кількості забруднень, що викидаються з відпрацьованими газами. У процесі експериментального дослідження було виявлено, що всі несправності з точки зору збільшення викидів можна розділити на дві групи:

  • несправності, що призводять до порушень процесів горіння в двигуні. Це, насамперед, несправності та порушення налаштування самого двигуна;
  • несправності, що призводять до збільшення витрат пального. Переважно, це несправності різних систем автомобіля. Наприклад, ходової частини, трансмісії, гальмової системи тощо.

Разом з тим, майбутнім фахівцям було зазначено про низку критеріїв, які обґрунтовують конструктивні та експлуатаційні показники автомобілів, що працюють на альтернативних видах палива: економічну ефективність експлуатації таких автомобілів, їхню екологовідповідність; рівень ускладнення конструкції переобладнаних автомобілів; трудомісткість їхнього технічного обслуговування, ремонту тощо; тягово-швидкісні та інші відмінні, порівняно з базовими, властивості автомобілів під час роботи на альтернативному паливі.

КРИТЕРІЇ ОПТИМАЛЬНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛІВ НА АЛЬТЕРНАТИВНИХ ВИДАХ ПАЛИВА детально розглядаються у однойменній науковій статті, яка нещодавно опублікована у Віснику машинобудування та транспорту, №1 (13), 2021 р. (автори – Ємець Б.В., Мельничук С.В., Рябчук О.П., Цимбал С.В.). З роботою можна ознайомитись:

PDF Критерії оптимальної експлуатації автомобілів на альтернативних видах палива 821.72 KB