22 березня здобувачі освіти групи Ат-11 відділення «Агроінженерія» та групи М-21 економічного відділення з викладачами Пузовиковою Л. А., Ємець Л. В. відвідали Житомирський обласний літературний музей. Це була оглядова екскурсія, що дала змогу студентам дізнатися цікаву інформацію про письменників Житомирщини в рамках вивчення теми «Література рідного краю». Зокрема, були представлені експозиції, присвячені Лесі Українці, Борису Тену, Михайлу Клименку, Василю Земляку, Євгену Концевичу та іншим письменникам-землякам.

Пізнавальними виявилися і виставки, які нині представлені в залах музею. Це фотовиставка «Живі«розстріляні», де зображено авторів «Розстріляного відродження». Її створив письменник Мартин Якуб за допомогою штучного інтелекту. Враження від живих поглядів Олени Теліги, Валеряна Підмогильного, Миколи Куліша, Михайля Семенка та ін. просто неймовірні! Ніби на тебе дивляться молоді, сучасні хлопці та дівчата, котрі десь тут, поруч, можливо, сидять десь у кавярні, клубі чи гуляють вулицями сучасних міст…

Особливим та несподіваним подарунком для нас стало спілкування з французьким кінорежисером-документалістом, фотографом Жакі Леба. Саме його проєкт представлено в музеї під назвою  «Україна очима француза». Це фото про війну та фільм «Повернення з України». Месьє Леба розповів про свою важливу місію тут та в країнах Європи. Щодня він готує репортажі про війну для телеканалів з Франції, Бельгії, Канади.

На фото з Ірпеня, Бородянки, Києва, Коростеня, Маріуполя – неприкриті жахи війни. Від побаченого й почутого тебе охоплюють такі емоції, що важко говорити, дихати, а очі мимоволі наповнюються слізьми. Це варто вашої уваги!

Студенти із задоволенням спілкувалися з митцем за допомогою автоперекладача. Мова не стала перешкодою, навпаки всі відчували якусь атмосферу дружби та взаєморозуміння, нас гріло відчуття вдячності до цього іноземця. Адже він залишився з нами, не злякався сирен, «прильотів», переймається нашою бідою і розповідає всю правду світу. Ми залишили вдячний відгук і музею, і персонально месьє Леба.

Леся Ємець