Новини
З 06 по 20 листопада триватиме додатковий набір на навчання для здобуття ОС “Бакалавр” на основі 11 класів, ОКР “Молодший спеціаліст” та ОС “Бакалавр”
м. Житомир, вул. Покровська, 96

З 20.09.21 по 24.09.21 група Е-23стн згідно навчального плану проходила навчально-ознайомлювальну практику під керівництвом викладача спеціальних дисциплін Дурас М.В. Для кращого розуміння потреб професії та цілеспрямованого розвитку знань та понять, групою було відвідано ряд установ з електротехнічними комплексами та апаратурою, зокрема:

  • головну понижуючу підстанцію ГПП 110/10/6 кВ;
  • народний музей «Історії енергетики Житомирської області»;
  • ТОВ “Завод металоконструкцій Укрсталь Житомир” ;
  • ТОВ ВТП «Бутон».

На понижуючій підстанції детально розглянуто та порівняно складові комірок електропостачання з різними типами обладнання у розподільчому пристрої  РП 10 кВ. Для наочності студентам включили звуковий сигнал для оповіщення про аварію, а також показали яким чином реагують та сигналізують про аварію прилади в оперативному пункті керування (ОПУ).

У музеї студенти отримали можливість піднятися на імітовану опору 10 кВ, використовуючи необхідне захисне та спеціальне приладдя. Побачили винагороди, що отримувались в минулі часи, власноруч керували ввімкненням електропостачання споживачів на виході КТП 10/0,4 кВ, а також отримали багато корисної інформації від працівника музею.

На заводі група побачила реальні умови праці та засоби автоматизації для покращення якості продукції, що випускається – металевих конструкцій. Зокрема було продемонстровано роботу плазмового різака, зварювання металу, фарбування. Вперше для студентів коледжу було продемонстровано роботу хімічних лабораторій для перевірки якості та цілісності металу.

На виробничому підприємстві «Бутон», що займається виготовленням  щитового обладнання та його комплектацією, для студентів коледжу було продемонстровано роботу лазерного різака. Таким  чином група побачила і плазмове нарізання металу і лазерне. Також на підприємстві побачили різне устаткування, що використовується при роботі з металом. Цікавою особливістю енергопостачання є конденсаторна установка для компенсації реактивної потужності, що виробляє підприємство. Відвідали і цех фарбування, і цех збірки, де встановлюється обладнання, що замовляє замовник.

Отже, під  час екскурсій студенти ознайомилися з різними напрямками професії та отримали мотивацію ще більше цікавитися професійними надбаннями та особливостями.

Викладач спеціальних дисциплін Дурас М.В.