Новини
20 квітня о 10:00 запрошуємо майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей!--З 24 червня запрошуємо на підготовчі курси для вступу в коледж

Веб-розробка – широка ІТ галузь, яка включає безліч інструментів і технологій. Перше, з чим стикаються студенти це нерозуміння що таке Frontend та Backend частини, і яка між ними різниця.

Цього тижня у студентів 3 та 4 курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» відбулася зустріч з технічним лідером (technical lead) компанії Lone Star Media, Inc. Денисом Дацюком, випускником Житомирського агротехнічного фахового коледжу. Technical lead – один із найдосвідченіших розробників у компанії, який керує девелоперською командою та несе відповідальність за якість усієї технічної роботи на проекті.

На зустрічі обговорили відмінність Frontend і Backend розробки, їх взаємодію. Під фронтенд розуміють розробку користувацького інтерфейсу, тобто всього, що бачить та з чим взаємодіє користувач, коли браузер завантажує сторінку. До фронтенду відноситься: дизайн, верстка, наповнення, функціонал, які доступні користувачу. Бекенд – це робота над програмними засобами, ця частина прихована від очей користувача, оскільки відбувається за межами його браузера або конкретно взятого комп’ютера. Звідси і назва front – це видиме спереду, back – це те, що приховано позаду, невидиме.

Також ознайомилися з перевагами мови програмування TypeScript, яка була створена на основі JavaScript, познайомилися з JavaScript-фреймворком Vue. Одна із найвиразніших особливостей Vue — це ненав’язлива реактивна система, легко інтегрується у проекти з використанням інших JavaScript-бібліотек.

Бонусом для студентів був показ Денисом розробленого мобільного додатку Loud and Clear – голосові вправи при хворобі Паркінсона. Розробляючи мобільний додаток, варто враховувати кілька факторів: функціональність, адаптивність, оптимізація. Кросплатформеність дозволяє писати код одразу під кілька операційних систем. Кросплатформова розробка додатків проводиться за допомогою фреймворків. Існує досить велика кількість фреймворків, Денис ознайомив студентів з найкращими, які активно використовують розробники.

Наталя ГАБРІЙЧУК, Людмила МОЖАРОВСЬКА
викладачі ЦК «Комп’ютерні науки»