м. Житомир, вул. Покровська, 96

9 березня викладачі Сорочинська С.П, Лайчук Н.М. та студенти Лазебна Анастасія, Богуш Олеся, Буба Юлія, Гошта Ірина (гр. ФБ-21), Польовчук Артем (гр.Е-11)  взяли участь у літературному онлайн-марафоні, присвяченому пам`яті Тараса Шевченка,  «Єднаймо душі словом Кобзаря!», який проводиться Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти разом з ВСП “Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ”.

З метою  поглиблення знань молоді та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова, формування національної свідомості шляхом вивчення творів Тараса Шевченка, усвідомлення образу Тараса як символу української державності, української нації, національної єдності українців та  формування шанобливого ставлення до літературної спадщини українського народу, студенти ЖАТК,  декламуючи поетичні твори Тараса Шевченка  «Катерина», «У нашім раї на землі…», «Сон» («На панщині пшеницю жала»)  «Шевченко» та  поезію М.Рильського про Тараса Шевченка «Шевченко», розкрили тему жінки-матері у творчості Великого Кобзаря. Образ жінки у Т.Г.Шевченка прекрасний моральною силою і чистотою, жертовністю, великою любов`ю до дитини. “Такого полум’яного культу материнства, – писав М. Т. Рильський, – такого апофеозу жiночого кохання i жiночої муки не знайти, мабуть, нi в одного з поетiв свiту. Нещасний в особистому життi, Шевченко найвищу i найчистiшу красу свiту бачив у жiнцi, в матерi”.

Висловлюємо щиру вдячність за допомогу у створенні відеоролика завідуючому відділенням «Електрифікація та інформаційні системи» Лавріщеву О.О. та студенту групи П-32 Третяку Віктору, Базилівській К.В. – за технічну підтримку.

С.П.Сорочинська,
голова ЦК філологічних дисциплін