Протягом жовтня-листопада 2022 року зусиллями викладачів кафедри «Агрономія та лісове господарство» і циклової комісії з агрономічних дисциплін відділення «Агрономія» ЖАТФК разом із здобувачами освіти спеціальності 201. Агрономія та 205. Лісове господарство,попри виклики сьогодення проводили польові роботи: посів іпосадку озимих сільськогосподарських культур, осінній догляд за садом, ягідними кущами, лісовими насадженнями, догляд за пасікою, теплицями та інші осінні роботи.

Так, не зважаючи на складні погодні умови та труднощі, які викликані збройною агресією рф проти України в коледжі викладачами та здобувачами освіти використовувались усі можливості при проведенні комплексу грунтозахисних заходів при виконанні осінніх польових робіт щоб закласти підґрунтя для майбутнього врожаю.

Під час навчальної практики з дисципліни: «Технологія,зберігання та переробка продукції рослинництва»,викладачами спеціальних дисциплін, к.с.г.н. Залевським Р.А. і Пасічник І.О. із здобувачами освіти групи Амб-2 проведено закладання досліду за темою: «Вплив обробітку грунту та удобрення на ріст і продуктивність спаржі в умовах зони Полісся».

У фруктовому саду коледжу було проведено роботи з обрізки яблунь і смородини.

В останні роки в зоні Полісся зріс попит на вирощування лохини. В умовах дослідного поля коледжу в 2021 році було закладено дослід із технології вирощування лохини на тему: «Вплив кислотності грунту на продуктивність різних сортів лохини» під керівництвом к. с. г. н., доцента Цуман Н.В.

Так, під час проведення практики з дисципліни «Грунтознавство» під керівництвом Цуман Н.В. здобувачами освіти групи Амб-2 було зроблено підготовку грунту та грунтосуміші для висадки кущів лохини сортів: Патріот, Торо,Елізабет, Блюкроп, Нортлан та інших.

Слід відмітити, що кущі лохини виглядають досить декоративно протягом усього сезону – навесні під час цвітіння, влітку під час плодоношення, і особливо восени, коли листя набуває червоного кольору. Проте головна цінність лохини – ягоди, які містять безліч вітамінів та мінералів. У 100 грамах ягід міститься: 0,81 г калію, 0,14 г вітаміну С, 0,01 г заліза. Лохина досить довголітня, у хороших умовах плодоносить до 30 років, і її можна вирощувати вдома.

Серед ягід лохина стала фаворитом в останні роки. Однак, що стосується грунтових вимог зони Полісся, в науковій літературі існує обмеженість досліджень щодо агротехніки вирощування і стійкості сортів. Тому, в коледжі планується в межах дослідного поля разом із здобувачами освіти вивчати технології вирощування ряду нішевих культур не тільки для вдосконалення технології їх вирощування, а й для впровадження проведених досліджень в зоні Полісся України для сільськогосподарських товаровиробників різних форм власності.