Студенти Житомирського агротехнічного коледжу І та ІІ курсів спеціальності «Автомобільний транспорт» для проведення практичних занять протягом тижня відвідували підприємство – стейкхолдер ЧАО «ЖитомирАвто» для закріплення теоретичних знань та безпосереднього знайомства з майбутньою спеціальністю.

Згадане підприємство входить в корпорацію «Укравто», що є однією з найбільших автосервісних компаній в Україні. Корпорація «Укравто» є дилером автомобілів марок Mercedes-benz, KIAmotors, ZAZ, Chery, LADA,
KIA та інші.

Надання сервісних послуг по технічному обслуговуванню та ремонту автотранспорту є їх основною діяльністю. Основними видами сервісного обслуговування є підготовка, планове технічне обслуговування , гарантійний та поновлювальний ремонт.

Знайомство з діяльністю стейкхолдера проводилось в навчальних класах персоналу, де фахівцями підприємства були надані відповіді на всі питання здобувачів освіти.

Робота на постах та ознайомлення з «життєвим циклом» послуг обслуговування безпосередньо пов’язано з майбутньою професією, що викликало багато запитань та обговорень. Наприклад: SCN кодування запасних частин для автомобілів Mercedes-benz, викликало жваве обговорення та здивування, а також нагадало про високу кваліфікацію обслуговуючого персоналу для виконання обслуговуючих робіт.

Окремо обговорювали шиномонтажні роботи для шин виготовлених по технології RunFlat, що потребують окремих навичок.

Знайомство з технологіями та вимогами автовиробників щодо кузовного ремонту не залишило нікого байдужим. Окремі здобувачі виявили бажання зв’язати свою практичну діяльність в майбутньому саме з цим видом робіт.

Лише наполеглива праця та розкриття власного потенціалу допоможе успішно опанувати омріяну спеціальність та стати справжнім автомобілістом.

Закінчити хочеться згадавши відомі слова класика: «Хто добре запалився, той добре почав, а добре почати – це наполовину завершити» (Г. Сковорода). Цей вислів надзвичайно актуально звучить для здобувачів освіти,
як порада-побажання, які не тільки теоретично, але й практично, вирішують різноманітні задачі та завдання щодня.