Новини
20 квітня о 10:00 запрошуємо майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей!--З 24 червня запрошуємо на підготовчі курси для вступу в коледж

22 березня 2023 року у Всесвітній день води (за планом роботи циклової комісії спеціальності«Будівництво та цивільна інженерія» та за участі Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять),проведено науково-практичну конференцію на тему «ВОДА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ», на якій обговорені питання важливості загального доступу до чистої води і чисельні загрози з якими стикається людство та українці.

Метою проведення конференції є:

1. Обмін науково-практичною інформацією;

2. Узагальнення результатів науково-практичних досліджень здобувачів освіти 2-го, 3-го та 4-го курсів, що проводились протягом навчального року з проблем розвитку водних ресурсів в контексті євроінтеграції, охорони довкілля та умов роботи водоканалів України під час війни.

Зі вступним словом до учасників конференції звернулась голова циклової комісії Діана ПАЛІЙ, яка наголосила, що цьогорічний Всесвітній день води проходить під гаслом «Станьте тими змінами, які ви хочете бачити у світі», а саме зміни, які будуть спрямовані на вирішення проблем водопостачання та якість води, яку споживає людство.

План проведення конференції:

1. ВСТУПНЕ СЛОВО (викладач Марія ПРИЩЕПА)

2. Перегляд контекстного відеоролику «Вода джерело життя» (підготували здобувачі освіти 2-го курсу БЦІ-21 та БЦІ-22)

3. «РОЗВИТОК ВОДНИХ РЕСУРСІВ У КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ» (Начальник відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод басейнового управління водних ресурсів р.Припять Марина ШКЛЬОДА)

У представленій презентації начальниця відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Прип’ять акцентувала увагу на запроваджені системи управління водними ресурсами за басейновим принципом, адаптації принципів законодавства до стандартів Європейського Союзу у водній сфері, поетапних кроках підготовки розроблення Планів управління річковими басейнами, які містимуть аналіз стану басейну та чітку програму заходів для досягнення основної мети доброго стану водних об’єктів, як поверхневих, так і підземних.

4. ДОПОВІДІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ:

Вплив забруднення води на здоровя людини (Вікторія ВОЗНЮК БЦІ-21)

Аномалії води (Анна ШЕВЧЕНКО БЦІ-42в)

Види води (Анастасія ТИЩЕНКО БЦІ-4)

Сучасні методи очищення стічних вод (Дмитро КОВАЛЬЧУК БЦІ-4)

Комплексне використання та охорона водних ресурсів (Катерина СУБИН БЦІ-4)

Водоканали України під час війни (Єлизавета БЄЛЯВСЬКА БЦІ-32г)

У своїх виступах викладачі та здобувачі освіти відділення «Будівництво та цивільна інженерія» представили презентації щодо екологічних проблем питної води та її охорони, проблеми водопостачання та вплив забруднених стічних вод на якісний стан поверхневих та підземних вод і здоров’я людей. Збереження підземних вод, які є важливим ресурсом та забезпечують майже половину всієї питної води у світі. Підземні води не тільки підтримують екосистеми, а також є важливим фактором адаптації до зміни клімату. Діяльність людини та мінливість клімату швидко збільшують тиск, як на поверхневі, так і на ресурси підземних вод.

Особливо актуальним та емоційним був виступ Єлизавети БІЛЯВСЬКОЇ з аналізом забезпечення споживачів чистою водою та збереження навколишнього середовища в регіонах України, що найбільш постраждали внаслідок російської агресії.Головна проблема Водоканалів України мільйони українців позбавлені права на чисту воду, внаслідок впливу воєнних дій на якість питної води. Обстріли, авіаудари та бомбардування рашистів створили глобальні технічні проблеми водозабезпечення населених пунктів України. В доповіді проаналізовані руйнування об’єктів водозабезпечення, що зазнали міста України (Чернігів, Миколаїв, Харків, Суми, Запоріжжя, Ірпінь, Бородянка, Маріуполь, міста Донбаського регіону і Заходу Українита які заходи вживаються Світовою спільнотою для відновлення водопостачання українських міст.

5. ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО (завідувачка відділення  «Будівництво та цивільна інженерія» Наталія ПИЛИПЧУК)

Завідувачка відділення «Будівництво та цивільна інженерія Наталія ПИЛИПЧУКу заключному слові наголосила на прийнятті Урядом України Водної стратегії України на період до 2050 року, яка гарантує забезпечення рівного доступу до якісної і безпечної для здоров’я людини питної води і належних санітарно-профілактичних заходів.

6. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ. КРУГЛИЙ СТІЛ (учасники конференції)

Учасники конференції дійшли згоди, що для відновлення водних ресурсів, збереження їх якості і кількості, воду необхідно оберігати від забруднення і використовувати розумно, збалансувавши потреби людей і планети.

БЕРЕЖІТЬ ВОДУ ПІКЛУЙТЕСЯ ПРО МАЙБУТНЄ!

Інформацію підготувала голова циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія», Діана ПАЛІЙ

Р.S. Організатори конференції, щиро вдячні всім учасникам, що не залишилися байдужими, приєдналися (за посиланням в ZOOM) та долучилися до обговорення питань конференції.