м. Житомир, вул. Покровська, 96

З метою сформувати у студентів групи А-13 поняття «клітина», і узагальнити його у студентів групи ЕкО-11, було проведено відкрите інтерактивне заняття з біології на тему «Клітина – основна структурно-функціональна одиниця живої природи».

Елементарною частинкою  будови людей, тварин, рослин, бактерій та грибів є клітина. І, безумовно, знання про одиницю, з якої ми складаємось, є важливими і актуальними  для кожного. Саме такий мотив несе трейлер, який підготував студент групи А-13 Новаківський Андрій з допомогою студентів програмістів ІІ курсу. Мета цієї техніки – задати проблемні питання, відповідь на які студент отримає під час заняття, замотивувати цікавинками та фактами, як це роблять режисери-кінематографи у трейлерах до своїх фільмів. Для перегляду трейлер додається нижче.👇

Спершу ми пройшли усне бліц-опитування, та розгадали анаграму, для того щоб пригадати, що вивчили  раніше, та встановити взаємозв’язок із даною темою.

Народна мудрість говорить: «Ніхто не знає так багато, як ми усі разом». Тому після поданого викладачем теоретичного матеріалу, спільними силами студенти впродовж другої частини заняття  обмінювались опрацьованими самостійно темами повідомлень. В свою чергу про вчених, які досліджували клітину та зробили вагомий внесок в розвиток цитології нам розповіли студенти А-13 (Кирийчук Максим, Новаківський Андрій, Марчук Олександра, Адабаш Іван, Фещук Святослав), а студенти ЕкО-11, як вже досвідчені в цій темі експерти творчої лабораторії, поділились знаннями про органели клітини (Хитрич Дар’я, Бежевець Яна, Нечай Анна, Ткачук Христина, Сергієнко Олена, Вігура Віторія, Єсіна Вероніка, Нацевич Софія, Печенюк Богдана, Качаненко Богдан).

Впродовж заняття студенти проглянули ще кілька творчих, пізнавальних авторських відео-робіт, Кирийчука Максима (гр. А-13), Шмідта Олега (гр. П-21) та Гошти Ірини (гр. ФБ-21), які ви також можете переглянути нижче, та дізнатись, що було б, якби у клітинах вашого організму не було тієї чи іншої органели. Щоб перевірити  знання про вчених та клітини, як одиниці живого, студенти розгадали кросворд, який підготувала Корнійчук Вікторія (гр. ЕкО-11), та командно за допомогою платформи Zoom виконали інтерактивні вправи в сервісі Learning Apps. Окрім того, група ЕкО-11 презентувала аудиторії слухачів новий “перформанс” – казку “Хто в клітині головний?”. Брейнстормінг в кінці заняття, допоміг швидко перевірити, як студенти засвоїли отримані знання. По підведенню підсумків, був презентований скрапбук на тему «Клітина», автор Бежевець Яна, гр. ЕкО-11. А ментальна карта заняття, надана студентам для орієнтації в цій темі, допомогла візуалізувати ті пункти, які вивчили впродовж заняття.

Всі інтерактивні, творчі та теоретичні матеріали  розміщені на освітньому порталі ЖАТК, де студенти в будь-який час, виконуючи домашнє завдання, зможуть повторно дослідити ті чи інші питання, пройти тести на закріплення та законспектувати.

Бажаю всім творчих успіхів!

Н.М. Русецька,
викладач природничих дисциплін циклової комісії загальноосвітніх дисциплін