24 березня 2023р. викладачем циклової комісії спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» Палій Д.М. проведено відкрите лекційне заняття з групою БЦІ-31в з дисципліни «Санітарно-технічне обладнання будівель і споруд» на тему: «Місцеві установки для підігріву води».
Мета заняття: «Розширити знання про особливост влаштування та використання різновидів місцевих установок для нагрівання води (газових та електричних, ємкісних та проточних водопідігрівачів)».
Заняття проведено з використанням дистанційної платформи ZOOM, освітнього порталу ЖАТФК, мультимедійної презентації, фрагментів навчальних фільмів та анімацій з відображенням особливостей внутрішніх технологічних процесів, що відбуваються в апараті.
Гаряче водопостачання є життєво необхідною системою і підвищує комфортність будинків. Залежно від конструкції місцеві установки ГВП поділяються на проточні та ємкісні. У проточних невелика кількість води швидко нагрівається джерелом тепла великої потужності до необхідної температури. В ємкісних нагрівачах великий об’єм води нагрівається джерелом малої потужності протягом тривалого часу (до кількох годин) В обох випадках вода нагрівається за рахунок теплопередачі через металеву поверхню.
Різновиди способів приготування гарячої води залежить від багатьох факторів: кількості споживачів, наявності мереж централізованого газопостачання, водопостачання, водовідведення, потужності мережі електропостачання та ін. Актуалізація цих факторів при проведенні лекції посприяли сформувати у здобувачів освіти власних ідей, поглядів та прагнення отримувати нові знання, самостійно розвивати технічні уміння у процесі навчання; удосконалювати професійні риси, творче мислення та професійну увагу
Лекційне заняття проведено у формі бесіди з використанням елементів дискусії під час якої здобувачі освіти висловили своє професійне бачення, мали можливість проаналізувати оптимальний вибір, практичне застосування та можливості використання певних індивідуальних установок гарячого водопостачання в умовах порушень режимів забезпечення енергоносіями населених пунктів, що пов’язані з війною в Україні.