Новини
З 29 червня по 13 липня триває прийом заяв та документів на вступ до ЖАТФК абітурієнтів на основі 9 класів--Із 28 березня 2022 року ЖАТФК відновлює освітній процес за дистанційною формою навчання
м. Житомир, вул. Покровська, 96

Уже сьогодні очевидно, що підхід до професій та роботи в цілому істотно змінився і буде змінюватися надалі. Згідно з дослідженням міжнародної  консалтингової компанії McKinseyGlobal Institute, до 2030 року можуть зникнутипонад 350 мільйонів робочих місць. Ще більшепрофесій трансформуються.

Кожен день ми приймаємо тисячі рішень. При цьому навіть дрібні побутові вибори є для мозкувеликим навантаженням. Що вже казати про поворотні моменти, коли від вашого виборузалежить кар’єра або стосунки з близькими.

Чим серйозніший вибір і чим більше він впливає на наше життя, тим більше ми сумніваємося. Аргументи «за» і «проти» змішуються з емоціями, думками колег, власнимистрахами й сумнівами. Ухвалення рішеннязатягується. А в ситуації емоційної втомиприймаються якраз неправильні рішення.

Вибір має бути тільки Ваш!

Давайте відразу визначимося в питанні прийняття рішення немає абсолютної істини. Те, що підходить одному, не годиться іншому. Важливо, щоб саме для вас рішення виявилосяправильним привело до бажаної мети, допомоглов розвитку, стало сходинкою до мрії.

Це не означає, що ви не можете просити поради. Думка експерта може бути дуже доречною, якщо ви відчуваєте дефіцит інформації, а людина нажаль досвід в цьому питанні. Але не намагайтеся підмінити своє рішення чужим.

Немає ніякого сенсу перекладати відповідальністьза свою долю на чужі плечі.

До речі, вислуховуючи поради інших, ви можете краще зрозуміти себе. У нашої психіки є цікава властивість: поради, які вам дає оточення, вона ділить на слушні й неслушні в залежності від того, наскільки вони близькі до вашого власного рішення. Ви його, швидше за все, вже прийняли, просто поки що не змогли сформулювати.

Навести лад у думках і знайти свою відповідь допоможе метод під назвою «квадрат Декарта». Він добре працює, якщо ви вибираєте між двома компаніями або хочете зрозуміти, чи приймати пропозицію про перехід на нову посаду. Інструмент настільки простий і універсальний, що його можна використовувати в разі будь-якого важливого вибору. Але особливо він ефективний, якщо вам потрібно вибрати з двох варіантів. Він дозволить підійти до питання більш виважено і раціонально.

Крок 1. Виділіть час

Вам буде потрібно 30-60 хвилин в залежності відтого, наскільки ви зможете зосередитися і чітко висловити свою думку.

Крок 2. Відкиньте сумніви

У нашого мозку є багато вивертів, мета яких утримати нас від змін. Адже його завдання виживання виду. А з цієї точки зору будь-який новий досвід несе в собі ризик. Тому мозок«включає скептика» переконує нас навіть не намагатися, адже «все одно не допоможе». Та випросто спробуйте.

Оскільки цей інструмент був корисний величезній кількості людей, можливо, він стане в пригоді і вам.

Під час роботи ви повинні знаходитися сам на сам з аркушем паперу. Ніхто не повинен давати вам поради в ході цієї роботи. Не залучайте ні другу половину, ні кращого друга, ні колегу. Не їм потім відповідати за завдання, які ви собі поставите. Найкраще, що можуть зробити близькі, створити простір для прийняття і підтримки.

Крок 3. Перетворіть проблему в чіткий запит

Насамперед дайте відповідь на питання: «Чомуя порівнюю саме ці варіанти? Які ще є можливості

Крок 4. Намалюйте на аркуші А4 систему координат

Зараз ви будете досліджувати, наприклад: перехідна керівну посаду.

Вам треба відповісти на наступні питання:

що трапиться, якщо «так»
що трапиться, якщо «ні»
що не трапиться, якщо «так»
що не трапиться, якщо «ні»

Проаналізували? Тепер беріть ще  один листок і переходьте до наступного кроку. Цей крок не завжди потрібен. Буває, що аналіз першого варіанту нівелює всі сумніви. Але іноді корисно пропрацювати обидва вибори.

Крок 5. Проаналізуйте пріоритети
Запитайте себе, виходячи з цього аналізу, що витепер бачите, що відчуваєте, чого вам хочеться, де більше енергії / перспектив / користі. До чого тепер ви схиляєтеся? Що може допомогти обо перешкодити на шляху до мети?
Коли приймете правильне рішення, виперестанете сумніватися. З’явиться енергія на його реалізацію. І знайдуться правильні слова, щоб донести його до оточення. Ви провели відмінну роботу!

Яким тепер буде ваш наступний крок? Наприклад: «Хочу переїжджати, тому піду шукати відповідні вакансії й займуся покращенням англійської». Розплануйте, що вас може підтримати/ підстрахувати на цьому шляху, які ресурси у вас є (LinkedIn-профіль, підтримка сім’ї, друзі з експертизою в потрібному питанні).

Ваш вибір може бути і не на користь змін. Пам’ятайте: відмовитися від можливості просто тому, що вона не ваша — це також крок вперед.

Бажаємо кожному зробити правильний вибір і підкорювати вершини!