15 травня 2023 року виповнилося 150 років від дня народження Павла Петровича Скоропадськогоостанній гетьман України, талановитий воєначальник, якому вдалося в надзвичайно важких умовах революції та громадянської війни провести фундаментальні державні реформи в Україні.

З метою вшанування постаті П. Скоропадського, 17 травня 2023 року в Житомирському агротехнічному фаховому коледжі відбулася наукова викладацько-студентська конференція «Роль Павла Скоропадського в українському державотворенні».

Метою конференції було ознайомлення з життєвим шляхом і діяльністю державного діяча ПавлаСкоропадського та привернення уваги студентської молоді до історичної постаті останнього гетьмана України, осмислення та усвідомлення його ролі у процесі українського державотворення.

У конференції взяли участь викладачі кафедри суспільних і гуманітарних дисциплін, циклової комісії філологічних дисциплін, іноземних мов, економічних дисциплін, здобувачі освіти І курсу Житомирського агротехнічного фахового коледжу.

З вступним словом розпочала конференцію Можарівська І.М. – заступник директора з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, яка зазначила, що Павло Скоропадський проявив себе творчим політичним діячем, який зумів розгорнути будівництво української держави у надзвичайно складній і суперечливій ситуації. Вивчаючи здобутки Гетьманату і констатуючи усі труднощі і складність взаємин в українському суспільстві, ми розглядаємо постать П. Скоропадського як фактично першу спробу утвердження внутрішнього миру і співпраці всіх його верств, політичних течій та інститутів в Україні новітньої доби.