м. Житомир, вул. Покровська, 96

19 жовтня 2021 року в читальній залі Житомирського агротехнічного фахового коледжу відбулася науково-практична викладацько-студентська конференція присвячена 155-річчю від дня народження М.С. Грушевського на тему: «Михайло Грушевський: історичні поступи та здобутки”.

Метою конференції було – привернення уваги студентської молоді до історичної постаті Михайла Грушевського,  осмислення та усвідомлення його ролі і місця у процесі українського державотворення та науки.

У вступному слові заступник директора з навчально-методичної роботи, кандидат педагогічних наук, викладач історії – Можарівська І.М.

наголосила на тому, що неможливо уявити собі громадсько – політичну думку кінця ХІХ – початку ХХ століття без Михайла Грушевського. Зрозумівши внесок М. Грушевського у розвиток державотворення країни, ми краще зрозуміємо проблеми та можливі шляхи вирішення важливих та гострих питань, які поставали перед Україною в минулому та постають в сучасній історії.

Цікаві та змістовні доповіді про дитинство, навчання в Києві, діяльність у Львові, керівництво Центральною Радою, заслання, перебування в еміграції, повернення в УРСР підготували викладачі коледжу – Малихін Ю.В., Дмуховська О.М., Лазаренко І.С., Іщук О.Л., Додурич С.М., Пузовикова Л.А., Сологуб М.В. та студенти – Федоренко Маргарита, Ковальчук Даша, Калінчук Богдан, Волошина Анна, Осадча Даша, Мацик Андрій та Симон Владислав.

Учасники конференції переглянули мультимедійну презентацію у підготовці якої були використані архівні матеріали, фотографії та документи, які доповнювали доповіді викладачів та студентів.