Традиційно склалося так, що у квітні протягом останніх восьми років кафедра гуманітарних та суспільних дисциплін ЖАТФК проводить Житомирську обласну історико-краєзнавчу студентсько-учнівську конференцію. Цього року конференція відбулась 29 квітня і проходила, як і останні три, в режимі онлайн. В пленарному засіданні взяли участь більше сорока учасників, їхніх наукових керівників та гостей.

Усіх присутніх привітала заступник директора з навчально-методичної роботи Житомирського агротехнічного фахового коледжу Інна Миколаївна Можарівська, яка, між іншим, повідала про історію та славні традиції навчального закладу, запросила всіх бажаючих на день відкритих дверей, що відбудеться 6 травня, та наголосила на важливості краєзнавчих досліджень, так як на них базується загальна історія держави.

До присутніх звернувся також голова Житомирського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Святослав Карпович Васильчук, організації, спільно з якою цьогоріч проводилась конференція. Він підкреслив значимість подібних заходів для підростаючого покоління, повідав про роль у цьому Просвіти загалом і кожного освітянина зокрема. Святослав Карпович відзначив подяками роботу декого із учасників заходу.

Наступного року робота, уже Дев’ятої конференції, планується бути розширеною за рахунок участі у ній вчителів, викладачів, краєзнавців (до цього у восьми попередніх свої дослідження презентували лише учні та студенти).

Кожен з учасників гарантовано отримає збірники матеріалів конференції, що надруковані, як і завжди, у видавництві «Полісся».

Оргкомітет дякує усім за участь і надіється на подальшу співпрацю. До нових зустрічей!

Юрій МАЛИХІН