28 березня в читальній залі Житомирського агротехнічного фахового коледжу відбулася цікава зустріч з французьким репортером, фотохудожником та документалістом Жакі Леба. Здобувачі освіти, викладачі мали можливість переглянути фільм месьє Леба «Повернення з України», в якому він розповідає про жахіття війни, про те, що залишають після себе російські війська, про людський біль та втрачені життя… Своєю головною місією режисер вважає розповідати правду світу, зокрема, європейцям про події в Україні, правду про те, що Київ стоїть, що українці продовжують боротьбу, що нам потрібна допомога. Цей фільм, фотографії, репортажі та інша подібна діяльність месьє Леба допомагають боротися з брехнею, яку намагаються поширювати російські пропагандисти на французькому телебаченні.

Після перегляду фільму, сюжет якого був знятий в різних містах України: Коростені, Житомирі, Маріуполі, Києві, Бучі,усі присутні мали нагоду поспілкуватися з митцем. Це вийшло невимушено та емоційно. Ми дізналися, що в травні має відбутися презентація фільму Жакі Леба про Чорнобиль «Забута земля», над яким він розпочав роботу ще до початку війни. А поки що можна відвідати фотовиставку «Україна очима француза» в Житомирському обласному літературному музеї. Також ця виставка анонсована в Бердичеві та Овручі. Важливо, що месьє Леба робить все це за власні кошти, він не заробляє гроші на війні. За це йому окрема подяка.

Ми домовились, що наша зустріч далеко не остання. Нам є про що спілкуватися. Це буде прекрасний досвід для всіх. Дякуємо Жакі Леба за розуміння української душі!

Леся Ємець