Нації вмирають не від інфаркту.?
Спочатку їм одбирає мову.

Ліна Костенко

Це свято до календарів усього світу ввійшло тільки у 1999 році. Воно було проголошене на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 26 жовтня – 17 листопада 1999 в Парижі. В Україні цей день має особливе значення, бо проблема рідної мови на українських землях нараховує кілька століть.

Викладачі комісії філологічних дисциплін традиційно відзначають уже кілька років поспіль це свято своєю участю у Всеукраїнських науково-практичних конференціях.

Цього року 21 лютого на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбудеться ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція педагогічних, науково-педагогічних працівників та студентів «Стан, проблеми та перспективи розвитку мовно-літературної освіти в умовах реалізації продуктивної освітньої стратегії», присвячена Міжнародному дню рідної мови.

Соколовська Людмила Михайлівна долучилася до заходу зі своєю науковою розвідкою на тему «Державна мова як визначальна ознака держави» у секції «Культуромовна особистість фахівця у ХХІ столітті»

Шановні здобувачі освіти, любіть і плекайте рідну мову, пізнавайте її глибини, не забувайте, хто ви є. Українська нація непереможна, допоки нас єднатиме мова!

У ній – полів далечінь,
В ній – морів глибочінь,
В ній – все сонця тепло,
Твоїх знань джерело.
В мові рідній – ти сам,
Всі земні чудеса.
Відчини, зазирни –
І відкрий у собі
Всю красу цю земну –
Вивчи мову свою!

Леся Ємець